1
Perioada de actualizare
de la 02.09.2026 10:28
până la 07.09.2026 12:00
au rămas 4 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 17:00
3
Licitaţie
14.09.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 475 000 MDL
Perioada clarificărilor: 2 sept 2026, 10:28 - 7 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor: 7 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 17:00
Începutul licitației: 14 sept 2026, 15:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Stafide uscate pentru panificație (mășcate)
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Sarmizegetusa, 30
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Elena Bordianu
Telefonul de contact
060839944
Datele achizitiei
Data publicării
2 sept 2026, 10:23
Data ultimilor modificări
2 sept 2026, 10:28
Valoarea estimată (fără TVA)
475 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
4 750 MDL
Achizitii.md ID
21671488
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Sarmizegetusa, 30
Durata contractului
21 sept 2026 10:27 - 30 dec 2026 10:27
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Stafide uscate pentru panificație (mășcate) CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 10000.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare. stafidă panificatie.signed.pdf anunț de participare. stafidă panificatie.signed.pdf
tenderNotice
Anuntul de participare ce contine conditiile de participare si atribuire a contractului
2.09.26 10:28
specificatie tehnica. stafide panificatie.docx
Specificaţie tehnică
Specificatia tehnica confirmata prin aplicarea semnăturii electronice și/sau semnată și ștampilată de către ofertant
2.09.26 10:28
formular oferta. stafide panificatie.docx
Criterii de eligibilitate
Oferta economica confirmata prin aplicarea semnăturii electronice și/sau semnată și ștampilată de către ofertant
2.09.26 10:28
Subiectul întrebării
Întrebare
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări