1
Период разъяснений
с 14.08.2026 14:51
по 19.08.2026 13:21
2
Подача предложений
с 19.08.2026 13:21
по 26.08.2026 20:21
3
Аукцион
с 28.08.2026 15:00
по 28.08.2026 15:18
4
Оценка

5
Контракт

Статус Оценка
Оценочная стоимость без НДС 527 000 MDL
Период уточнений: 14 авг 2026, 14:51 - 19 авг 2026, 13:21
Подача предложений: 19 авг 2026, 13:21 - 26 авг 2026, 20:21

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801

Реклама
Реклама

Servicii de organizare a evenimentului Gala „Moldova Eco Energetică” ediția 2026

Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Albișoara 38, et. 4
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Mircea Migherea
Контактный номер
022499444 ext.5
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
14 авг 2026, 14:51
Дата последних изменений
18 авг 2026, 13:21
Achizitii.md ID
21667196
CPV
79950000-8 - Servicii de organizare de expoziţii, de târguri şi de congrese
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Реклама
Документы процедуры закупок
duae.doc
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anexa 8 declaratie valabilitatea ofertei.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anexa 10 garantie buna executie.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anexa 2 declaratie de eligibilitate.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anexa 12 declaratie prestari efectuate.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
contract model.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anunt de participare.signed.pdf anunt de participare.signed.pdf
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
specificatii de preț.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anexa 14 declaratie personal.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
anexa 13 declaratie dotare cu utilaj tehnic.docx
Документация к предложению
-
14.08.26 14:51
specificații tehnice.docx
Документация к предложению
-
18.08.26 13:21
Дата:
17 авг 2026, 09:38
Название вопроса:
Promovarea plătită
Вопрос:
Referitor la pct. 1.6 – „Implementarea campaniei de promovare pre și post eveniment pe social media”, vă rugăm să clarificați ce presupune noțiunea de „promovare” a anunțurilor pe rețelele sociale Facebook, LinkedIn și Google Ads. Mai exact, cerința presupune doar publicarea și distribuirea organică a materialelor pe canalele indicate sau include și promovarea plătită a acestora (boosting/sponsored ads) prin intermediul platformelor Facebook/Meta Ads, LinkedIn Ads și Google Ads? În cazul în care se solicită și promovare plătită, vă rugăm să precizați: * dacă autoritatea contractantă dispune de un buget media/Ads separat, destinat promovării plătite a campaniei; * sau dacă bugetul efectiv pentru Ads trebuie estimat și inclus de către operatorul economic în prețul ofertei, în cadrul poziției 1.6. În cea de-a doua situație, vă rugăm să indicați bugetul minim de promovare plătită sau nivelul minim de expunere/rezultate solicitat (reach, impressions, clicks etc.), astfel încât operatorii economici să poată calcula ofertele financiare în baza acelorași condiții și să poată fi asigurată comparabilitatea acestora. Mulțumim.
Ответ (17 авг 2026, 10:00):
Promovarea presupune plasarea, distribuirea și boosting/sponsorizarea acestora pe platformele menționate. Bugetul este unul comun pentru plasare și sponsorizarea pe platforme. Operatorul economic trebuie să propună oferta în cadrul poziției 1.6.
Дата:
17 авг 2026, 10:18
Название вопроса:
Este nevoie de catering?
Вопрос:
Menționăm că la pct. 1.1 este prevăzută cerința ca locația să dispună de o zonă separată pentru servirea mesei, însă în specificațiile tehnice și în specificația de preț nu sunt indicate distinct serviciile de catering. În cazul în care asigurarea cateringului intră în responsabilitatea operatorului economic, vă rugăm să precizați tipul serviciului solicitat (coffee break, recepție, cină/bufet etc.), numărul de persoane și cerințele minime privind meniul, pentru a putea include corect aceste costuri în oferta financiară.
Ответ (17 авг 2026, 10:54):
Nu intra in responsabilitatea operatorului economic cateringului.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.