Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21665247
Статус
Закупка не состоялась
Оценочная стоимость без НДС
190 000 MDL
Период уточнений:
10 авг 2026, 16:15 - 20 авг 2026, 11:00
Подача предложений:
20 авг 2026, 11:00 - 1 сен 2026, 11:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Achiziționarea aparatelor pentru măsurarea parametrilor chimici REPETAT.
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
10 авг 2026, 16:15
Дата последних изменений
1 сен 2026, 11:00
Achizitii.md ID
21665247
MTender ID
CPV
38400000-9 - Instrumente de verificare a proprietăţilor fizice
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Achiziționarea aparatelor pentru măsurarea parametrilor chimici REPETAT.
Бюджет: 190000.0 MDL
Закупка не состоялась
Дата:
11 авг 2026, 10:55
Название вопроса:
Solicitare anulare/ redactare licitație
Вопрос:
Buna ziua. In primul rind aparatul solicitat este fabricat de companie rusească. deci sa va fie rușine ca susțineți războiul impotriva ucrainei prin solicitarea mărfurilor rusești.
In al doilea rind specificatiile atribuite acestui aparat nu se regăsesc in alte aparate fabricate in China sau Europa. Respectiv solicitam anularea tenderului rușinos sau redactarea specificatiilor in asa mod ca sa fie identice cu echipamente fabricate nu doar in statul agresor.
Rusine !!!
Ответ (11 авг 2026, 16:58):
Buna ziua. Stimare Operator economic intrebarea data nu tine de compartimentul clarificari.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK