1
Период разъяснений
с 10.08.2026 14:49
по 20.08.2026 15:00
2
Подача предложений
с 20.08.2026 15:00
по 31.08.2026 15:00
3
Аукцион

4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус Активный
Оценочная стоимость без НДС 1 150 000 MDL
Период уточнений: 10 авг 2026, 14:49 - 20 авг 2026, 15:00
Подача предложений: 20 авг 2026, 15:00 - 31 авг 2026, 15:00
Начало аукциона: не будет использоваться

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Servicii de elaborare a Studiului de Prefezabilitate pentru crearea Parcului Industrial „Ungheni Euro Parc” CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
3600, MOLDOVA, Унгенский, locality, Nationala nr.7
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Svetlana Munteanu
Контактный номер
+37368028593
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
Дата последних изменений
12 авг 2026, 16:16
Оценочная стоимость (без НДС)
1 150 000 MDL
Achizitii.md ID
21665188
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
3600, MOLDOVA, Унгенский, mun.Ungheni, MUN.UNGHENI
Срок действия контракта
1 сен 2026 03:00 - 30 ноя 2026 02:00
Список позиций
1)
Название
Servicii de elaborare a Studiului de Prefezabilitate pentru crearea Parcului Industrial „Ungheni Euro Parc” CPV: 71200000-0 - Архитектурные и сопутствующие услуги
Количество: 1.0
Ед. измерения: Unitate
Реклама
Документы процедуры закупок
Documentația_standard_bunuri_omf_115_15_09_2021
Документация к предложению
DOCUMENTATIA STANDARTA
10.08.26 14:49
DUAE
Документация к предложению
DUAE
10.08.26 14:49
Caiet de sarcini
Документация к предложению
CAIET DE SARCINI
10.08.26 14:49
Anunt de participare
Документация к предложению
aNUNT DE PARTICIPARE
10.08.26 14:49

Ниже доступны оферты участников, документы к офертам вы можете посмотреть нажав на иконку папки.

На основе Решения рабочей группы для выбора победителя требуется:

1) Выберите победителя нажав на кнопку признать победителем.

2) Отправить в течении 3 дней на почту AAP bap@tender.gov.md отсканированное решение рабочей группы.

3) После выбора победителя нажмите кнопку: “Принять решение”.

Квалификация участников
Наименование участника
Цена предложения
Статус
1
Наименование участника:

Eastern Marketing Insights

Цена предложения: 650 000 MDL
Статус: Дисквалифицирован
Причина: evaluarea ofertelor
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
2
Наименование участника:

Business Consulting Institute

Цена предложения: 920 000 MDL
Статус: Дисквалифицирован
Причина: evaluarea ofertelor
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
3
Наименование участника:

Goldtech Solution

Цена предложения: 977 500 MDL
Статус: Дисквалифицирован
Причина: evaluarea ofertelor
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
4
Наименование участника:

ProConsulting

Цена предложения: 1 060 000 MDL
Статус: Дисквалифицирован
Причина: evaluarea ofertelor
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
5
Наименование участника:

Europolis SRL

Цена предложения: 1 075 000 MDL
Статус: Дисквалифицирован
Причина: evaluarea ofertei
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
История аукциона
Просмотр аукциона
Servicii de elaborare a Studiului de Prefezabilitate pentru crearea Parcului Industrial „Ungheni Euro Parc”
Дата:
12 авг 2026, 16:16
Название вопроса:
Solicitare de clarificare privind criteriul de eligibilitate referitor la experiența similară a operatorului economic
Вопрос:
Stimată Doamnă Munteanu, În conformitate cu prevederile Caietului de sarcini (Anexa 1 – Termeni de referință, secțiunea 6 "Calificarea furnizorului de servicii de succes"), solicităm o clarificare cu privire la interpretarea criteriului de eligibilitate referitor la experiența similară a operatorului economic. Caietul de sarcini prevede următoarele criterii minime de calificare: "Cel puțin cinci (5) ani de experiență în elaborarea studiilor de prefezabilitate/studiilor de fezabilitate/planurilor de afaceri;" "Cel puțin două (2) sarcini similare pentru instituții/agenții/întreprinderi publice din Republica Moldova și/sau regiunea Europei de Est;" Întrebarea noastră: Vă rugăm să confirmați dacă sintagma "sarcini similare" de la punctul 2 se referă și la: studii de prefezabilitate/fezabilitate/planuri de afaceri elaborate pentru alte tipuri de infrastructură economică, industrială sau de afaceri (de exemplu: zone economice libere, platforme logistice, infrastructură de afaceri, parcuri tehnologice sau de inovare, proiecte de dezvoltare industrială/regională de complexitate și scop comparabile, precum și elemente de dezvoltare urbană relevante - cum ar fi studii de prefezabilitate/fezabilitate pentru regenerare urbană, planuri de dezvoltare economică locală/regională, strategii de dezvoltare a infrastructurii economice municipale sau proiecte de zonare funcțională și amenajare teritorială cu componentă investițională), indiferent dacă acestea sunt sau nu calificate juridic drept "parc industrial" în jurisdicția respectivă. Menționăm că această clarificare este relevantă în special pentru operatorii economici din jurisdicții în care conceptul juridic de "parc industrial" (așa cum este definit de Legea nr. 182/2010 a Republicii Moldova) nu are un corespondent legal identic, dar care dispun de portofolii ample de studii de fezabilitate pentru infrastructură economică, industrială și de dezvoltare urbană comparabile ca natură, complexitate și obiective. Precizăm că, la nivelul cerințelor pentru experții cheie individuali (poziția "Expert Parcuri Industriale / Infrastructură de Afaceri"), Caietul de sarcini menționează explicit experiența în "parcuri industriale, zone de afaceri, centre logistice, zone economice libere sau infrastructură similară" ca fiind un avantaj - formulare care nu se regăsește însă în criteriul de eligibilitate a companiei. Solicităm, prin urmare, confirmarea dacă această distincție este intenționată. Vă rugăm să ne comunicați poziția oficială a Autorității Contractante cu privire la această interpretare, pentru a asigura conformitatea deplină a ofertei noastre cu cerințele documentației de atribuire. Vă mulțumim pentru clarificare,
Ответ (17 авг 2026, 14:33):
Buna ziua! Revin cu un raspuns la intrebarea dumneavoastra
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Активный".
Разъяснения