Выберите тип процедуры
1
Период разъяснений
с
04.08.2026 14:07
по 10.08.2026 10:00
по 10.08.2026 10:00
2
Подача предложений
с
10.08.2026 10:00
по 13.08.2026 10:00
по 13.08.2026 10:00
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Оценка
Оценочная стоимость без НДС
214 805 MDL
Период уточнений:
4 авг 2026, 14:07 - 10 авг 2026, 10:00
Подача предложений:
10 авг 2026, 10:00 - 13 авг 2026, 10:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.
Подписаться невозможно
в период Оценка
Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD3101, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, str.Decebal 101
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
4 авг 2026, 14:07
Дата последних изменений
6 авг 2026, 8:03
Achizitii.md ID
21663252
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (работы)
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei
Бюджет: 214805.0 MDL
Активный
Документы процедуры закупок
anunt de participare.pdf
anunt de participare.pdf
Документация к предложению
-anunt de participare.pdf
4.08.26 14:07
caiet de sarcini parcarea.docx
Документация к предложению
-caiet de sarcini parcarea.docx
4.08.26 14:07
lista cu cantități de lucrări.docx
Документация к предложению
-Lista cu cantități de lucrări
6.08.26 08:03
Дата:
4 авг 2026, 16:55
Название вопроса:
calitatea lucrarilor
Вопрос:
noi transportam 43 tn dar cine ne incarca
daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora
Ответ (5 авг 2026, 13:13):
Bună ziua, la întrebarea dvs (noi transportam 43 tn dar cine ne incarca
daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora) vă aducem la cunoștință că încărcarea este inclusă în transportarea încărcăturilor
Дата:
5 авг 2026, 16:03
Название вопроса:
calitatea lucrarilor
Вопрос:
incarcarea molozului nui in tranportare si raspuns la taierea roturilor si prujinarea lor cu bitum nu neati raspuns
puneti cietul de sarcini desfasurat ca sa vedem ca ati inclus in transport si incarcator frontal
Ответ (6 авг 2026, 08:05):
Bună ziua, lista cu cantități de lucrări, este atașată
Дата:
7 авг 2026, 09:49
Название вопроса:
intrebare
Вопрос:
devizul este verifict
in deviz lipseste pelicola
Ответ (7 авг 2026, 11:21):
Bună ziua, această lucrare nu necesită peliculă. Lucrăm conform caietului de sarcini
Дата:
7 авг 2026, 13:29
Название вопроса:
intrebare
Вопрос:
dumnevoastre turnati fundatie sau cale de acces
Ответ (7 авг 2026, 13:45):
Lucrăm conform caietului de sarcini
Дата:
7 авг 2026, 14:02
Название вопроса:
intrebare
Вопрос:
caietul de sarcini trebue sa concida cu denumirea lucrarilor
la dumeavoastra scrie cale e acces dar in caiet de sarcini faceti fundatii din beton armat
Ответ (7 авг 2026, 14:53):
Noi amenajem calea de acces, dar este nevoie de o porțiune mică de dig care să împedice apei să treacă în subsol
Дата:
7 авг 2026, 14:04
Название вопроса:
caiet de sarcini
Вопрос:
am citit intrebarea daca este verificat devizul
nu am vazut raspuns
Ответ (7 авг 2026, 15:07):
este o lucrare mică întocmită de un divizier atestat
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK