Selectaţi tipul procedurii
21672661
1
Perioada de actualizare
de la
04.09.2026 17:15
până la 14.09.2026 17:30
până la 14.09.2026 17:30
au rămas 9 zile
2
Propunerea ofertelor
de la
14.09.2026 17:30
până la 21.09.2026 12:00
până la 21.09.2026 12:00
3
Licitaţie
nu va fi folosită
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Perioada de actualizare
Valoarea estimată fără TVA
14 630 802,97 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 17:15 - 14 sept 2026, 17:30
Perioada de depunere a ofertelor:
14 sept 2026, 17:30 - 21 sept 2026, 12:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Imposibil de abonat
în perioada Perioada de actualizare
“Achiziționarea medicamentelor necesare instituțiilor medico-sanitare publice (IMSP) și instituțiilor bugetare care prestează servicii medicale și sociale pentru anul 2027 (Lista de bază, repetat)”
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 sept 2026, 17:07
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 17:15
Achizitii.md ID
21672661
MTender ID
CPV
33600000-6 - Produse farmaceutice
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 11 - Amoxicillinum+Acidum clavulanicum 500 mg+100 mg
Buget: 64278.5 MDL
Activ
Activ
Lotul nr. 15 - Betahistinum (Betahistinum dihydrochloridum) 24 mg
Buget: 268629.81 MDL
Activ
Lotul nr. 28 - Dexamethasonum+Neomycinum+Polymyxinum B 1 mg+3500 UI+6000 UI/g 3.5 g
Buget: 25071.52 MDL
Activ
Lotul nr. 29 - Dexamethasonum+Tobramycinum 1 mg+3 mg/ml 5 ml
Buget: 18462.11 MDL
Activ
Lotul nr. 30 - Dextranum+Natrii chloridum 100 mg+9 mg/ml 400 ml
Buget: 217478.46 MDL
Activ
Lotul nr. 35 - Epoetinum alfa/Epoietinum alfa/Erythropoietinum 2000 UI
Buget: 39530.42 MDL
Activ
Lotul nr. 41 - Heparini natrium+Benzocainum+Benzylii nicotinas 100 UI+40 mg+0,8 mg/g 25 g
Buget: 96186.88 MDL
Activ
Lotul nr. 46 - Insulinum humanum (act.interm.) 100 UI/ml 3 ml
Buget: 9150.75 MDL
Activ
Lotul nr. 47 - Insulinum humanum (act.interm.deb.rap) 100 UI/ml 10 ml
Buget: 69788.07 MDL
Activ
Lotul nr. 48 - Insulinum humanum (act.interm.deb.rap) 100 UI/ml 3 ml
Buget: 1261.79 MDL
Activ
Lotul nr. 51 - Kalii aspartas + Magnesii aspartas 158-250 mg + 140-250 mg
Buget: 157964.0 MDL
Activ
Lotul nr. 70 - Natrii chloridum + Kalii chloridum + Calcii chloridum + Natrii lactas (analog Hartman/Rinlaktin) 500 ml
Buget: 791090.46 MDL
Activ
Lotul nr. 71 - Natrii chloridum+Kalii chloridum+Calcii chloridum (analog Ringer) 0.86 g+0.03 g+0.033 g/100 ml 400-500 ml
Buget: 642417.6 MDL
Activ
Lotul nr. 90 - Pyridoxinum/Pyridoxinum hydrochloridum 5% 1 ml
Buget: 975690.2 MDL
Activ
Lotul nr. 92 - Senna glycosides/Sennae extractum siccum 70 mg
Buget: 15274.69 MDL
Activ
Documentele procedurii de achiziție
Anunt de participare LB repetat 2027.signed
Documentele la ofertă
Anunt de participare LB repetat 2027.signed
4.09.26 17:15
Declaratie beneficiari efectivi_Model
Documentele la ofertă
Declaratie beneficiari efectivi_Model
4.09.26 17:15
Documentatia standard LB repetat 2027.signed
Documentele la ofertă
Documentatia standard LB repetat 2027.signed
4.09.26 17:15
Scrisoare de garantie bancara_Model
Documentele la ofertă
Scrisoare de garantie bancara_Model
4.09.26 17:15
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
Documentele la ofertă
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
4.09.26 17:15
Lista de distributie LB repetat 2027
Documentele la ofertă
Lista de distributie LB repetat 2027
4.09.26 17:15
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK