Achiziţie publică
21672567
lactate
1
Perioada de actualizare
de la 04.09.2026 15:12
până la 07.09.2026 16:00
până la 07.09.2026 16:00
au rămas 2 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 16:00
până la 10.09.2026 17:30
până la 10.09.2026 17:30
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
87 000 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 15:12 - 7 sept 2026, 16:00
Perioada de depunere a ofertelor:
7 sept 2026, 16:00 - 10 sept 2026, 17:30
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
lactate
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
4924, MOLDOVA, Glodeni, or.Glodeni, Decebal nr.16
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 15:24
Valoarea estimată (fără TVA)
87 000 MDL
Achizitii.md ID
21672567
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
4924, MOLDOVA, Glodeni, or.Glodeni, Decebal nr.16
Durata contractului
14 sept 2026 00:00 - 30 dec 2026 23:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 885.0
Unități de măsură: Litru; decimetru cub
2)
Denumirea
Cantitatea: 295.0
Unități de măsură: Litru; decimetru cub
3)
Denumirea
Cantitatea: 55.0
Unități de măsură: Litru; decimetru cub
4)
Denumirea
Cantitatea: 65.0
Unități de măsură: Kilogram
5)
Denumirea
Cantitatea: 245.0
Unități de măsură: Kilogram
6)
Denumirea
Cantitatea: 75.0
Unități de măsură: Kilogram
7)
Denumirea
Iaurt natural 2.5%. fara adaos de zahare ambalat in 125 gr.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 4700.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202609041455_ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 anul semestru II 2026 (1).docx
Documentele la ofertă
-
4.09.26 15:12
lactate
Data:
4 sept 2026, 15:24
Subiectul întrebării:
Lot Lactate Iaurt
Întrebare:
Prin prezenta solicităm revizuirea cerinței privind iaurtul cu gramaj strict de 125 g, întrucât stabilirea unui gramaj exact și obligatoriu poate limita în mod nejustificat participarea mai multor operatori economici și poate afecta principiul concurenței loiale și al tratamentului egal în cadrul procedurii de achiziție.
Menționăm că în instituțiile de învățământ, școli, grădinițe și alte instituții unde sunt alimentați copii sunt utilizate în mod obișnuit iaurturi cu diferite gramaje, fără ca gramajul de 125 g să reprezinte o condiție obligatorie.
În acest context, solicităm modificarea cerinței prin indicarea unui interval de gramaj acceptabil, de exemplu „125 g ± ...%”, astfel încât să fie asigurată o concurență reală și nediscriminatorie între producători.
Considerăm că menținerea unui gramaj strict de 125 g, fără o justificare obiectivă și proporțională, poate crea condiții favorabile unui număr limitat de producători.
Vă solicităm respectuos, dar ferm, reexaminarea și modificarea acestei cerințe tehnice în vederea asigurării unei proceduri de achiziție transparente și competitive.
Clarificări
Document semnat cu succes
OK