Achiziţie publică
21672564
Servicii de elaborare a proiectului de execuție pentru obiectivul: „Reparația capitală a căii ferate pe segmentele (selectiv): Stația Iargara (km 66 Pc 9 – km 68 Pc 2), Stația Iargara – Prut - 2, (km 77 Pc 9 — km 96 Pc4), Stația Prut-2 – Cahul (km 1 Pc 1– km 41 Pc 10, Stația Cahul – Giurgiulești, km 42 Pc 1 — km 44 Pc 10 cu restabilirea parametrilor tehnici inițiali de exploatare”
1
Perioada de actualizare
de la 04.09.2026 15:59
până la 15.09.2026 00:00
până la 15.09.2026 00:00
au rămas 10 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 15.09.2026 00:00
până la 08.10.2026 10:00
până la 08.10.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
9 325 000 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 15:59 - 15 sept 2026, 0:00
Perioada de depunere a ofertelor:
15 sept 2026, 0:00 - 8 oct 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de elaborare a proiectului de execuție pentru obiectivul: „Reparația capitală a căii ferate pe segmentele (selectiv): Stația Iargara (km 66 Pc 9 – km 68 Pc 2), Stația Iargara – Prut - 2, (km 77 Pc 9 — km 96 Pc4), Stația Prut-2 – Cahul (km 1 Pc 1– km 41 Pc 10, Stația Cahul – Giurgiulești, km 42 Pc 1 — km 44 Pc 10 cu restabilirea parametrilor tehnici inițiali de exploatare”
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Vlaicu Pîrcălab, 48
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 sept 2026, 14:57
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 15:59
Valoarea estimată (fără TVA)
9 325 000 MDL
Achizitii.md ID
21672564
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Vlaicu Pîrcălab, 48
Durata contractului
10 oct 2026 15:29 - 30 dec 2027 15:29
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de elaborare a proiectului de execuție pentru obiectivul: „Reparația capitală a căii ferate pe segmentele (selectiv): Stația Iargara (km 66 Pc 9 – km 68 Pc 2), Stația Iargara – Prut - 2, (km 77 Pc 9 — km 96 Pc4), Stația Prut-2 – Cahul (km 1 Pc 1– km 41 Pc 10, Stația Cahul – Giurgiulești, km 42 Pc 1 — km 44 Pc 10 cu restabilirea parametrilor tehnici inițiali de exploatare”
CPV: 71300000-1 - Servicii de inginerie
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare _iargara-prut2-cahul-giurgiulești.pdf
anunt de participare _iargara-prut2-cahul-giurgiulești.pdf
tenderNotice
Anunt de participare_ Elaborarea proiectului_Iargara-Prut2-Cahul-Giurgiulești
4.09.26 15:59
Documentele lotului
caiet de sarcini elaborarea proiectului _iargara-prut2-cahul-giurgiulești.pdf
-Caiet de sarcini Elaborarea proiectului_Iargara-Prut2-Cahul-Giurgiulești
4.09.26 15:59
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK