Achiziţie publică
21672457
Servicii de mentenanță a echipamentelor criptografice HSM Thales Luna S750
1
Perioada de actualizare
de la 04.09.2026 13:29
până la 10.09.2026 14:00
până la 10.09.2026 14:00
au rămas 5 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 10.09.2026 14:00
până la 17.09.2026 14:00
până la 17.09.2026 14:00
3
Licitaţie
18.09.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
394 000 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 13:29 - 10 sept 2026, 14:00
Perioada de depunere a ofertelor:
10 sept 2026, 14:00 - 17 sept 2026, 14:00
Începutul licitației:
18 sept 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
1. Servicii post-garanție cu furnizarea către Beneficiar a unui Certificat de Asistență Thales, Acoperire Standard, Part # 020-160001-001, pentru o perioadă de 12 luni de la data expirării certificatului anterior (perioada de mentenanță).
2. Mentenanța echipamentelor Thales LUNA, inclusiv:
- LUNA Network HSM S750 Bundle (908-000461-002),
- LUNA Network HSM S750 (908-000364-003),
- LUNA Backup HSM S750 (908-000458-002),
- Remote PED (908-000399-003),
- IKey 1000 10-Pack (909-000004-002),
- Client Licenses, LUNA Network HSM7 (908-000402-001);
3. În cazul defecțiunii echipamentului pe parcursul perioadei de valabilitate a contractului, Prestatorul garantează repararea echipamentului la fața locului sau înlocuirea gratuită a echipamentului cu unul nou, care are caracteristici similare, în termen de până la 20 (douăzeci) de zile lucrătoare din momentul solicitării.
4. Informarea Beneficiarului cu privire la apariția noilor versiuni de software specializat HSM 7 și furnizarea actualizărilor gratuite.
5. La cererea Beneficiarului, consilierea tehnică va fi acordată de către Prestator, Reprezentantul regional al producătorului și Producătorul echipamentul (Thales).
6. Asigurarea suportului: 24x7x365 prin WebPortal și telefon.
7. Timpi de reacție:
- 1 oră pentru incidente critice,
- 4 ore pentru incidente cu prioritate majoră,
- 8 ore lucrătoare pentru incidente cu prioritate medie și scăzută.
2. Mentenanța echipamentelor Thales LUNA, inclusiv:
- LUNA Network HSM S750 Bundle (908-000461-002),
- LUNA Network HSM S750 (908-000364-003),
- LUNA Backup HSM S750 (908-000458-002),
- Remote PED (908-000399-003),
- IKey 1000 10-Pack (909-000004-002),
- Client Licenses, LUNA Network HSM7 (908-000402-001);
3. În cazul defecțiunii echipamentului pe parcursul perioadei de valabilitate a contractului, Prestatorul garantează repararea echipamentului la fața locului sau înlocuirea gratuită a echipamentului cu unul nou, care are caracteristici similare, în termen de până la 20 (douăzeci) de zile lucrătoare din momentul solicitării.
4. Informarea Beneficiarului cu privire la apariția noilor versiuni de software specializat HSM 7 și furnizarea actualizărilor gratuite.
5. La cererea Beneficiarului, consilierea tehnică va fi acordată de către Prestator, Reprezentantul regional al producătorului și Producătorul echipamentul (Thales).
6. Asigurarea suportului: 24x7x365 prin WebPortal și telefon.
7. Timpi de reacție:
- 1 oră pentru incidente critice,
- 4 ore pentru incidente cu prioritate majoră,
- 8 ore lucrătoare pentru incidente cu prioritate medie și scăzută.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 sept 2026, 13:19
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 13:41
Valoarea estimată (fără TVA)
394 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
3 940 MDL
Achizitii.md ID
21672457
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (servicii)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Durata contractului
1 oct 2026 13:27 - 30 dec 2026 13:27
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de mentenanță a echipamentelor criptografice HSM Thales Luna S750
CPV: 72253200-5 - Servicii de asistenţă pentru sisteme
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anexe la documentatia standard.docx
Documentele la ofertă
Anexe la documentatia standard.docx
4.09.26 13:29
anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
Documentele la ofertă
Anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
4.09.26 13:29
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
Anunt de participare.signed.pdf
4.09.26 13:29
anexe la documentatia standard.signed.pdf
anexe la documentatia standard.signed.pdf
Documentele la ofertă
Anexe la documentatia standard.signed.pdf
4.09.26 13:29
7343 04.09.2026 aviz stisc.pdf
7343 04.09.2026 aviz stisc.pdf
Documentele la ofertă
7343 04.09.2026 Aviz STISC.pdf
4.09.26 13:41
declaratia beneficiarilor efectivi.docx
Documentele la ofertă
Declaratia beneficiarilor efectivi.docx
4.09.26 13:41
declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
Documentele la ofertă
Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
4.09.26 13:41
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK