1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:51
până la 07.09.2026 12:00
au rămas 2 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 13:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 6 138 MDL
Perioada clarificărilor: 3 sept 2026, 11:51 - 7 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor: 7 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației: 14 sept 2026, 13:18

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Morcov proaspăt Plase 20 kg;
Uscat fără pământ. Grafic de livrare
1/3 zile și cu eticheta de însoțire a
produsului. Rădăcina proaspătă,
întreagă, sănătoasă, curată, fără
vătămări cauzate de insectele
dăunătoare, fără umeditate excesivă
la suprafaţă, fără vătămări, cu o
formă şi coloraţie tipică pentru
sorturile de morcov de masă, cu
lungimea de tulpini rămase nu mai
mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se
permit abateri de la forma tipică,
dar nu urite. Se permit rădăcini cu
crăpături vindecate, astfel îneît să
nu desfigureze forma tipică. Se
permit rădăcini vindecate cu fisuri
naturale cu adîncimea nu mai mare
de 2
-3 mm în partea corticală,
formate în timpul formării rădăcinii,
rădăcini cu noduli minori, formate
ca urmare a dezvoltării rădăcinilor
laterale ce nu afectează în mod
semnificativ aspectul rădăcinii.
Portocalie, uniformă, corespunzător
speciei şi gradului de maturitate al
legumei Consistenţa tare, crocantă
la exterior şi suculentă la interior,
fără urme de putrezire Specific
pentru acest soi, fără miros şi gust
străin
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.149
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Cotelnaia-Josanu Liudmila
Telefonul de contact
+37368632893
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:51
Valoarea estimată (fără TVA)
6 138 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
61 MDL
Achizitii.md ID
21671854
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chişinău, str. Grenoble, 149
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Morcov proaspăt Plase 20 kg; Uscat fără pământ. Grafic de livrare 1/3 zile și cu eticheta de însoțire a produsului. Rădăcina proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insectele dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafaţă, fără vătămări, cu o formă şi coloraţie tipică pentru sorturile de morcov de masă, cu lungimea de tulpini rămase nu mai mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se permit abateri de la forma tipică, dar nu urite. Se permit rădăcini cu crăpături vindecate, astfel îneît să nu desfigureze forma tipică. Se permit rădăcini vindecate cu fisuri naturale cu adîncimea nu mai mare de 2 -3 mm în partea corticală, formate în timpul formării rădăcinii, rădăcini cu noduli minori, formate ca urmare a dezvoltării rădăcinilor laterale ce nu afectează în mod semnificativ aspectul rădăcinii. Portocalie, uniformă, corespunzător speciei şi gradului de maturitate al legumei Consistenţa tare, crocantă la exterior şi suculentă la interior, fără urme de putrezire Specific pentru acest soi, fără miros şi gust străin CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 900.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
documentatie standard
Specificaţie tehnică
documente standard
3.09.26 11:51
anunt de participare fructe si legume TRIM IV-2026.signed (1)
Specificaţie tehnică
anunt de participare
3.09.26 11:51
duae
Specificaţie tehnică
duae
3.09.26 11:51
Subiectul întrebării
Întrebare
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări