Achiziţie publică
21667063
Amenajarea unui spațiu din curtea Gradiniței Creșă din or. Bucovăt, rn.Strașeni
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 11:56
până la 21.08.2026 14:30
până la 21.08.2026 14:30
2
Propunerea ofertelor
de la 21.08.2026 14:30
până la 26.08.2026 14:00
până la 26.08.2026 14:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
500 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 11:56 - 21 aug 2026, 14:30
Perioada de depunere a ofertelor:
21 aug 2026, 14:30 - 26 aug 2026, 14:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Amenajarea unui spațiu din curtea Gradiniței Creșă din or. Bucovăt, rn.Strașeni
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-3711, MOLDOVA, Străşeni, or.Bucovăţ, Stefan cel Mare 18
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Maximova Irina
Telefonul de contact
0690484039, 023762238
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 11:53
Data ultimilor modificări
17 aug 2026, 13:50
Valoarea estimată (fără TVA)
500 000 MDL
Achizitii.md ID
21667063
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-3711, MOLDOVA, Străşeni, or.Bucovăţ, Stefan cel Mare 18
Durata contractului
1 sept 2026 11:56 - 30 dec 2026 11:56
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Amenajarea unui spațiu din curtea Gradiniței Creșă din or. Bucovăt, rn.Strașeni
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Kilometru; mie metri
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet-de-sarcini-gradinita.pdf
caiet-de-sarcini-gradinita.pdf
Documentele la ofertă
-
14.08.26 11:56
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SERGORP-PRIM
Preţul ofertei:
416 667 MDL
Statut:
Învingător
conform cerintelor
01.09.26 09:48
Motivul: conform cerintelor
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
documente de calificare.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.pdf
documente de calificare.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.pdf
ID: d675da56-56ce-43d5-806d-998c8baf893b
Documente de calificare
Data încărcării:
25.08.26 21:16
Data deschiderii:
26.08.26 14:30
2
Denumirea participantului:
SRL BAUHOF GROUP
Preţul ofertei:
449 669,09 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
26.08.26 14:34
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
experienta banca nationala.signed.pdf
experienta banca nationala.signed.pdf
ID: 06a04b26-6fb9-44af-9b7c-35196e01ec60
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
reconstrucția centrului de consultanță s. cărpineni.signed.pdf
reconstrucția centrului de consultanță s. cărpineni.signed.pdf
ID: 0a93c27b-dfaf-461b-8239-13b260255025
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
anexa 15, personalul.signed.pdf
anexa 15, personalul.signed.pdf
ID: 1aa41647-eb64-4ff4-b0e9-c122f8775eee
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
teren de sport gordinești.signed.pdf
teren de sport gordinești.signed.pdf
ID: 203175e7-6f22-4f3d-a419-bb30ad5cd417
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
lucrari ultimul an.signed.pdf
lucrari ultimul an.signed.pdf
ID: 2a1591e0-7b0a-4dd2-b564-92131a88ca97
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
proces verbal la terminarea lucrarilor f ialoveni trotuarile.signed.semnat (1).signed.signed.signed.pdf
proces verbal la terminarea lucrarilor f ialoveni trotuarile.signed.semnat (1).signed.signed.signed.pdf
ID: 3842cc85-38c7-4340-a5f8-e9869515a470
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
amenajarea curții lt s.peresecina.signed.pdf
amenajarea curții lt s.peresecina.signed.pdf
ID: 3a6c790f-6378-4991-af2f-740202fe3a57
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
lista lucrarilor 2025.signed.pdf
lista lucrarilor 2025.signed.pdf
ID: 3e3d9a6b-e8b7-46da-9a8a-fe9ffd9013bb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract mereni-drum pietriș.signed.pdf
contract mereni-drum pietriș.signed.pdf
ID: 4327aaed-8b5e-4982-a86b-5db85d909fde
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
formular informativ despre ofertant.signed.pdf
formular informativ despre ofertant.signed.pdf
ID: 45ad7850-a657-4299-a686-2346e1a4720a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
construcția trotuarului boghiceni.signed.pdf
construcția trotuarului boghiceni.signed.pdf
ID: 477e51f8-1fde-47d8-8ae4-9fc39d544f9f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
valabilitatea ofertei.signed.pdf
valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 4a628860-b245-4096-b589-5112263a415f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
sit financiare bauhof 2025.signed.pdf
sit financiare bauhof 2025.signed.pdf
ID: 4c56f487-ba7f-408d-8497-7af7840a8fbf
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract acc nr. 55-92.signed.pdf
contract acc nr. 55-92.signed.pdf
ID: 5cf6555c-2500-4963-8f45-3d206fd7c431
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract kogălniceanu teren de sport.signed.pdf
contract kogălniceanu teren de sport.signed.pdf
ID: 671e2265-8fec-4eba-a297-9ec53584ed8e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract solonceni adițional.signed.pdf
contract solonceni adițional.signed.pdf
ID: 73dfe3d1-1dbf-4c88-a738-701fefc52c8a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
proces verbal recep.finală, 05.01.2026.signed.signed.semnat.signed.semnat (1).signed.signed (1).pdf
proces verbal recep.finală, 05.01.2026.signed.signed.semnat.signed.semnat (1).signed.signed (1).pdf
ID: 84ac6ee8-580e-4f63-9ba0-17860e6a69e7
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
certificat de atestare ilies s_.signed.pdf
certificat de atestare ilies s_.signed.pdf
ID: 883924c8-2c07-49f4-8bd4-1994ef9ec84d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
2 pv socoleni.signed.semnat (2).semnat_32397001-2557-4a44-bf3c-491d54dea97b.semnat.semnat.signed.pdf
2 pv socoleni.signed.semnat (2).semnat_32397001-2557-4a44-bf3c-491d54dea97b.semnat.semnat.signed.pdf
ID: 88600c2d-25dc-45ed-9f94-c807ad0ee28f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
certificat privind lipsa restantelor - valabil 01.09.2026.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - valabil 01.09.2026.signed.pdf
ID: 8c91f699-929d-4e81-9051-75bee67a3135
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract vărzărești.signed.pdf
contract vărzărești.signed.pdf
ID: 8e1f914c-8075-4514-a26e-ef33d4e3b673
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
pr.peresecina amenajarea curții lt.signed.pdf
pr.peresecina amenajarea curții lt.signed.pdf
ID: 907d9c89-1549-482c-98f0-80b77b2786fc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract molovata nouă.signed.pdf
contract molovata nouă.signed.pdf
ID: a6096b67-7a25-4540-82d7-17bd7aeb26c4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
contract piața centrală.signed.pdf
contract piața centrală.signed.pdf
ID: aa3b5a40-7728-4971-b8ab-9e857d51988e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
2026 - bauhof - bucovat.signed.pdf
2026 - bauhof - bucovat.signed.pdf
ID: ad7ba793-39e9-4dbb-b520-968dc7feb5b0
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
cerere de participare.signed.pdf
cerere de participare.signed.pdf
ID: bc8c1ae0-02ad-47a5-9009-30724483088e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
garanția lucrărilor.signed.pdf
garanția lucrărilor.signed.pdf
ID: c8f8d080-20a0-434c-bdf9-dfc547738472
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
reparația str. bucos, s. cărpineni.signed.pdf
reparația str. bucos, s. cărpineni.signed.pdf
ID: e443cc63-385a-41c2-ba29-7cbc285186d5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 14:38
Data deschiderii:
26.08.26 14:34
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK