1
Perioada de actualizare
de la 04.08.2026 14:07
până la 10.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 10.08.2026 10:00
până la 13.08.2026 10:00
3
Licitaţie
nu va fi folosită
4
Evaluare

5
Contract

Statut Evaluare
Valoarea estimată fără TVA 214 805 MDL
Perioada clarificărilor: 4 aug 2026, 14:07 - 10 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 10 aug 2026, 10:00 - 13 aug 2026, 10:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Publicitate
Publicitate

Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei

Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD3101, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, str.Decebal 101
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Maia Gutu
Telefonul de contact
023131196
Datele achizitiei
Data publicării
4 aug 2026, 14:07
Data ultimilor modificări
6 aug 2026, 8:03
Achizitii.md ID
21663252
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
documentatia standart.docx
Documentele la ofertă
-documentatia standart.docx
4.08.26 14:07
anunt de participare.pdf anunt de participare.pdf
Documentele la ofertă
-anunt de participare.pdf
4.08.26 14:07
duae lucrari.doc
Documentele la ofertă
-duae lucrari.doc
4.08.26 14:07
caiet de sarcini parcarea.docx
Documentele la ofertă
-caiet de sarcini parcarea.docx
4.08.26 14:07
lista cu cantități de lucrări.docx
Documentele la ofertă
-Lista cu cantități de lucrări
6.08.26 08:03
Data:
4 aug 2026, 16:55
Subiectul întrebării:
calitatea lucrarilor
Întrebare:
noi transportam 43 tn dar cine ne incarca daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora
Răspuns (5 aug 2026, 13:13):
Bună ziua, la întrebarea dvs (noi transportam 43 tn dar cine ne incarca daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora) vă aducem la cunoștință că încărcarea este inclusă în transportarea încărcăturilor
Data:
5 aug 2026, 16:03
Subiectul întrebării:
calitatea lucrarilor
Întrebare:
incarcarea molozului nui in tranportare si raspuns la taierea roturilor si prujinarea lor cu bitum nu neati raspuns puneti cietul de sarcini desfasurat ca sa vedem ca ati inclus in transport si incarcator frontal
Răspuns (6 aug 2026, 08:05):
Bună ziua, lista cu cantități de lucrări, este atașată
Data:
7 aug 2026, 09:49
Subiectul întrebării:
intrebare
Întrebare:
devizul este verifict in deviz lipseste pelicola
Răspuns (7 aug 2026, 11:21):
Bună ziua, această lucrare nu necesită peliculă. Lucrăm conform caietului de sarcini
Data:
7 aug 2026, 13:29
Subiectul întrebării:
intrebare
Întrebare:
dumnevoastre turnati fundatie sau cale de acces
Răspuns (7 aug 2026, 13:45):
Lucrăm conform caietului de sarcini
Data:
7 aug 2026, 14:02
Subiectul întrebării:
intrebare
Întrebare:
caietul de sarcini trebue sa concida cu denumirea lucrarilor la dumeavoastra scrie cale e acces dar in caiet de sarcini faceti fundatii din beton armat
Răspuns (7 aug 2026, 14:53):
Noi amenajem calea de acces, dar este nevoie de o porțiune mică de dig care să împedice apei să treacă în subsol
Data:
7 aug 2026, 14:04
Subiectul întrebării:
caiet de sarcini
Întrebare:
am citit intrebarea daca este verificat devizul nu am vazut raspuns
Răspuns (7 aug 2026, 15:07):
este o lucrare mică întocmită de un divizier atestat
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.