Selectaţi tipul procedurii
1
Perioada de actualizare
de la
04.08.2026 14:07
până la 10.08.2026 10:00
până la 10.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la
10.08.2026 10:00
până la 13.08.2026 10:00
până la 13.08.2026 10:00
3
Licitaţie
nu va fi folosită
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Evaluare
Valoarea estimată fără TVA
214 805 MDL
Perioada clarificărilor:
4 aug 2026, 14:07 - 10 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
10 aug 2026, 10:00 - 13 aug 2026, 10:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Imposibil de abonat
în perioada Evaluare
Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD3101, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, str.Decebal 101
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 aug 2026, 14:07
Data ultimilor modificări
6 aug 2026, 8:03
Achizitii.md ID
21663252
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei
Buget: 214805.0 MDL
Activ
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare.pdf
anunt de participare.pdf
Documentele la ofertă
-anunt de participare.pdf
4.08.26 14:07
lista cu cantități de lucrări.docx
Documentele la ofertă
-Lista cu cantități de lucrări
6.08.26 08:03
Data:
4 aug 2026, 16:55
Subiectul întrebării:
calitatea lucrarilor
Întrebare:
noi transportam 43 tn dar cine ne incarca
daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora
Răspuns (5 aug 2026, 13:13):
Bună ziua, la întrebarea dvs (noi transportam 43 tn dar cine ne incarca
daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora) vă aducem la cunoștință că încărcarea este inclusă în transportarea încărcăturilor
Data:
5 aug 2026, 16:03
Subiectul întrebării:
calitatea lucrarilor
Întrebare:
incarcarea molozului nui in tranportare si raspuns la taierea roturilor si prujinarea lor cu bitum nu neati raspuns
puneti cietul de sarcini desfasurat ca sa vedem ca ati inclus in transport si incarcator frontal
Răspuns (6 aug 2026, 08:05):
Bună ziua, lista cu cantități de lucrări, este atașată
Data:
7 aug 2026, 09:49
Subiectul întrebării:
intrebare
Întrebare:
devizul este verifict
in deviz lipseste pelicola
Răspuns (7 aug 2026, 11:21):
Bună ziua, această lucrare nu necesită peliculă. Lucrăm conform caietului de sarcini
Data:
7 aug 2026, 13:29
Subiectul întrebării:
intrebare
Întrebare:
dumnevoastre turnati fundatie sau cale de acces
Răspuns (7 aug 2026, 13:45):
Lucrăm conform caietului de sarcini
Data:
7 aug 2026, 14:02
Subiectul întrebării:
intrebare
Întrebare:
caietul de sarcini trebue sa concida cu denumirea lucrarilor
la dumeavoastra scrie cale e acces dar in caiet de sarcini faceti fundatii din beton armat
Răspuns (7 aug 2026, 14:53):
Noi amenajem calea de acces, dar este nevoie de o porțiune mică de dig care să împedice apei să treacă în subsol
Data:
7 aug 2026, 14:04
Subiectul întrebării:
caiet de sarcini
Întrebare:
am citit intrebarea daca este verificat devizul
nu am vazut raspuns
Răspuns (7 aug 2026, 15:07):
este o lucrare mică întocmită de un divizier atestat
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK