Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21653828
1
Perioada de actualizare
de la
15.07.2026 10:59
până la 27.07.2026 10:30
până la 27.07.2026 10:30
2
Propunerea ofertelor
de la
27.07.2026 10:30
până la 17.08.2026 10:30
până la 17.08.2026 10:30
3
Licitaţie
18.08.2026 09:00
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Evaluare
Valoarea estimată fără TVA
287 204,29 MDL
Perioada clarificărilor:
15 iul 2026, 10:59 - 27 iul 2026, 10:30
Perioada de depunere a ofertelor:
27 iul 2026, 10:30 - 17 aug 2026, 10:30
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Evaluare
Achiziționarea butoanelor oculare pentru protezare și a implanturilor oro-maxilo-faciale conform necesităților IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2027
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
15 iul 2026, 10:59
Data ultimilor modificări
15 iul 2026, 10:59
Achizitii.md ID
21653828
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lot nr. 1 Butoane oculare pentru protezare
Buget: 4791.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 2 - Lot nr. 2 Butoane oculare pentru protezare
Buget: 71875.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 3 - Lot nr. 3 Butoane oculare pentru protezare
Buget: 14375.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 4 - Lot nr. 4 Butoane oculare pentru protezare
Buget: 4791.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 5 - Lot nr. 5 Butoane oculare pentru protezare
Buget: 4791.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 6 - Lot nr. 6 Butoane oculare pentru protezare
Buget: 4791.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 7 - Lot nr. 7 Discuri oculare pentru protezare
Buget: 41666.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 8 - Lot nr. 8 Discuri oculare pentru protezare
Buget: 4166.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 9 - Lot nr. 9 Monomer acrilic reticulat, autopolimerizabil, pentru proteze oculare, flacon 150 ml, I PAST-CC
Buget: 2375.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 10 - Lot nr. 10 Bandă (plastine) de ceară, de bază.
Buget: 1583.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Achiziţia nu a avut loc
Achiziţia nu a avut loc
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 14 - Lot nr. 14 Pulbere acrilica pentru scleră pentru protezare, tip 6
Buget: 10833.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 16 - Lot nr. 16 Acrilat autopolimerizabil la rece.Protacril
Buget: 3875.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 17 - Lot nr. 17 Dinti din acrilat.
Buget: 2500.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 19 - Lot nr. 19 Solutie pentru izolarea materialelor.
Buget: 333.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 20 - Lot nr. 20 Supergips pentru turnarea modelelor.
Buget: 3500.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 21 - Lot nr. 21 Polipante pentru lustruire.
Buget: 416.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 22 - Lot nr. 22 Polipante pentru lustruire.
Buget: 416.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 23 - Lot nr. 23 Freze diamantate conice .
Buget: 1666.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 24 - Lot nr. 24 Freze diamantate conice .
Buget: 1666.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 25 - Lot nr. 25 Freze diamantate conice.
Buget: 1666.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 26 - Lot nr. 26 Pietre- freza metalica.
Buget: 1666.67 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 27 - Lot nr. 27 Freze sferice in flacăra.
Buget: 500.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 28 - Lot nr. 28 Freze sferice in flacăra.
Buget: 250.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 29 - Lot nr. 29 Freze conice cu virf ascutit.
Buget: 750.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 30 - Lot nr. 30 Freze sferice lungi.
Buget: 750.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 31 - Lot nr. 31 Acrilat transparent pentru protezare oculara J-600, 454 gr
Buget: 9500.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 32 - Lot nr. 32 Lac fotopolimerizabil p/u proteze oculare Palaseal
Buget: 9083.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 33 - Lot nr. 33 Gel p/u gravaj 13gr
Buget: 325.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 34 - Lot nr. 34 Ace 0,3x25mm 100 buc
Buget: 408.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 35 - Lot nr. 35 Pasta hidroxid de calciu pentru captusala.
Buget: 791.67 MDL
Activ
Lotul nr. 36 - Lot nr. 36 Material pentru restaurari dentare.
Buget: 2875.0 MDL
Activ
Lotul nr. 37 - Lot nr. 37 Material pentru obturarea canalelor.
Buget: 812.5 MDL
Activ
Lotul nr. 39 - Lot nr. 39 Pulpoextractoare scurte
Buget: 250.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 40 - Lot nr. 40 Polipante verzi conice
Buget: 1125.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 53 - Lot nr. 53 lavete pentru dezinfecție
Buget: 708.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 55 - Lot nr. 55 Pulbere pentru igienizarea cav. bucale
Buget: 1166.67 MDL
Activ
Lotul nr. 56 - Lot nr. 56 Pasta pentru indicarea presiunii
Buget: 6208.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 57 - Lot nr. 57 Matrice separatoare metalice.
Buget: 1250.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 59 - Lot nr. 59 Praf pentru lustruire
Buget: 800.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Lotul nr. 60 - Lot nr. 60 Disc pentru soclator
Buget: 833.34 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare_oro.signed.pdf
anunt de participare_oro.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
15.07.26 10:59
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK