Select the type of procedure
Commercial procurement
21672671
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru (ocds... 23084 din 12.08.2025) încheiat prin procedura de achiziție publică nr. ocds-b3wdp1-MD-1721649223084 din 07.10.2024 „privind încheierea acordului-cadru - Dispozitivelor medicale cu coduri generice pentru anii 2025-2027 (reofertare 16) pentru anul 2027
1
Enquiry period
with
04.09.2026 18:09
to 14.09.2026 15:30
to 14.09.2026 15:30
9 days left
2
Bidding period
with
14.09.2026 15:30
to 22.09.2026 15:30
to 22.09.2026 15:30
3
Auction
23.09.2026 15:00
4
Evaluation
5
Contract
Status
Enquiry period
Estimated value without VAT
523 136,66 MDL
Period of clarifications:
4 Sep 2026, 18:09 - 14 Sep 2026, 15:30
Submission of proposals:
14 Sep 2026, 15:30 - 22 Sep 2026, 15:30
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Enquiry period
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru
(ocds... 23084 din 12.08.2025) încheiat prin procedura de achiziție publică nr. ocds-b3wdp1-MD-1721649223084 din 07.10.2024 „privind încheierea acordului-cadru - Dispozitivelor medicale cu coduri generice pentru anii 2025-2027 (reofertare 16) pentru anul 2027
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
4 Sep 2026, 18:09
Date modified
4 Sep 2026, 18:09
Achizitii.md ID
21672671
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - 66-23084 Pat pediatric (electric) pentru adolescenţi (secţia reanimare) 140420
Budget: 11666.66 MDL
Active
Lot nr. 2 - 137-23084 Monitor pentru monitorizarea funcțiilor vitale (caracteristici de baza cu accesorii Adult) 260320
Budget: 439980.0 MDL
Active
Lot nr. 3 - 144-23084 Pulsoximetru portabil, Adult, Pediatric 260430
Budget: 71490.0 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK