Select the type of procedure
Commercial procurement
21672668
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru (ocds... 23084 din 12.08.2025) încheiat prin procedura de achiziție publică nr. ocds-b3wdp1-MD-1721649223084 din 07.10.2024 „privind încheierea acordului-cadru - Dispozitivelor medicale cu coduri generice pentru anii 2025-2027 (reofertare 15) pentru anul 2026
1
Enquiry period
with
04.09.2026 17:56
to 14.09.2026 12:00
to 14.09.2026 12:00
9 days left
2
Bidding period
with
14.09.2026 12:00
to 21.09.2026 11:00
to 21.09.2026 11:00
3
Auction
22.09.2026 09:00
4
Evaluation
5
Contract
Status
Enquiry period
Estimated value without VAT
2 159 673,30 MDL
Period of clarifications:
4 Sep 2026, 17:56 - 14 Sep 2026, 12:00
Submission of proposals:
14 Sep 2026, 12:00 - 21 Sep 2026, 11:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Enquiry period
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru
(ocds... 23084 din 12.08.2025) încheiat prin procedura de achiziție publică nr. ocds-b3wdp1-MD-1721649223084 din 07.10.2024 „privind încheierea acordului-cadru - Dispozitivelor medicale cu coduri generice pentru anii 2025-2027 (reofertare 15) pentru anul 2026
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
4 Sep 2026, 17:56
Date modified
4 Sep 2026, 17:56
Achizitii.md ID
21672668
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lot nr. 27-23084Lampa chirurgicala cu 2 sateliti (caracteristici de baza) 130230
Budget: 150000.0 MDL
Active
Lot nr. 2 - Lot nr. 29-23084Lampă fototerapie pentru nou-născuți (caracteristici de baza) 130260
Budget: 25000.0 MDL
Active
Lot nr. 3 - Lot nr. 38-23084Defibrilator extern, automat 130410
Budget: 42500.0 MDL
Active
Lot nr. 4 - Lot nr. 54-23084Burghiu traumatologic/ortopedic (caracteristici de bază) 130900
Budget: 31011.0 MDL
Active
Lot nr. 5 - Lot nr. 57-23084Masă pentru operații cu 5 secții (caracteristici avansate) 140120
Budget: 216667.0 MDL
Active
Lot nr. 6 - Lot nr. 70-23084Frigider pentru reactivi cu usa transparenta 100-200L 140700
Budget: 23334.0 MDL
Active
Lot nr. 7 - Lot nr. 72-23084Frigider pentru reactivi cu usa transparenta 300-400L 140720
Budget: 93336.0 MDL
Active
Lot nr. 8 - Lot nr. 80-23084Centrifugă de laborator (24 tuburi) 150920
Budget: 14485.0 MDL
Active
Lot nr. 11 - Lot nr. 108-23084Negatoscop doua cadruri cu LED 210730
Budget: 8333.0 MDL
Active
Lot nr. 12 - Lot nr. 127-23084Electrocardiograf cu 6 canale, caracteristici de baza 260220
Budget: 28944.0 MDL
Active
Lot nr. 13 - Lot nr. 129-23084Electrocardiograf 6 canale, caracteristici avansate cu troleu pe rotile 260222
Budget: 17515.0 MDL
Active
Lot nr. 14 - Lot nr. 143-23084Pulsoximetru portabil, Nou-nascut 260420
Budget: 14146.0 MDL
Active
Lot nr. 15 - Lot nr. 144-23084Pulsoximetru portabil, Adult, Pediatric 260430
Budget: 28596.0 MDL
Active
Lot nr. 20 - Lot nr. 154-23084Tensiometru Adult cu fonoendoscop 260710
Budget: 22350.0 MDL
Active
Lot nr. 22 - Lot nr. 167-23084Autoclav 21-25L, cu vacuum, clasa B 270110
Budget: 56000.0 MDL
Active
Lot nr. 23 - Lot nr. 170-23084Autoclav 100 l cu încărcare orizontală (oțel AISI 316L) cu ciclu de vacuum 270140
Budget: 372057.0 MDL
Active
Lot nr. 24 - Lot nr. 181-23084Distilator cu mono distilare 4L 270410
Budget: 27500.0 MDL
Active
Lot nr. 25 - Lot nr. 206-23084Incubator pentru nou-născuți 300600
Budget: 797500.0 MDL
Active
Lot nr. 26 - Lot nr. 212-23084Dispozitiv pentru electroterapie 400140
Budget: 83333.3 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK