1
Enquiry period
with 04.09.2026 15:25
to 09.09.2026 15:22
4 days left
2
Bidding period
with 09.09.2026 15:22
to 14.09.2026 15:22
3
Auction

4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status Active
Estimated value without VAT 146 420 MDL
Period of clarifications: 4 Sep 2026, 15:25 - 9 Sep 2026, 15:22
Submission of proposals: 9 Sep 2026, 15:22 - 14 Sep 2026, 15:22
Auction start date: will not be used

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Tip: Licență Microsoft Office 365 cu acces la actualizări în permanență; Termenul licenței: 12 luni. Aplicații Office obligatorii: Word, Excel, PowerPoint, Teams, One Drive, SharePoint. Cerințe speciale obligatorii: Microsoft Teams să includă toate funcționalitățile de bază: - Chat, Comunicare Audio și Video în Teams - Colaborare și acces la aplicațiile Office365 - Conferințe și întâlniri audio și video - Versiune mobilă Teams pentru orice dispozitiv Office pentru 5 dispozitive. Cantitatea - 46 Licențe
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Web site
---
The contact person
Full name
Inna Martînova
Contact phone
068777113
Purchase data
Date created
Date modified
4 Sep 2026, 16:24
Estimated value (without VAT)
146 420 MDL
Achizitii.md ID
21672609
Type of procedure
Low cost purchase
Award criteria
The lowest price
Delivery address
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Contract period
17 Sep 2026 15:25 - 31 Dec 2026 14:25
List of positions
1)
Title
Licență pachet Microsoft Office 365 CPV: 48300000-1 - Document creation, drawing, imaging, scheduling and productivity software package
Quantity: 46.0
Unit of measurement: Unitate
Advertising
Documents of the procurement procedure
202609041523_Anunt de participare de valoare mică simplificat.docx
tenderNotice
Anunt de participare
4.09.26 15:25
202609041523_Anunt de participare de valoare mică simplificat.semnat.pdf
Technical Specifications
Anunt cu anexe pentru completare
4.09.26 15:25
Licență pachet Microsoft Office 365
Date:
4 Sep 2026, 16:24
Question's name:
Cantitate
Question:
Bună ziua, Vă rugăm să clarificați dacă se solicită 46 de licențe Microsoft Office 365, valabile pentru 12 luni, câte una pentru fiecare utilizator, fiecare licență permițând utilizarea aplicațiilor Office și a versiunii mobile Microsoft Teams (Android/iOS) pe maximum 5 dispozitive ale utilizatorului, sau dacă numărul de 46 reprezintă cantitatea totală de dispozitive care urmează a fi licențiate.
Answer (4 Sep 2026, 16:56):
Bună ziua, Vă comunicăm că se solicită 46 de licențe Microsoft Office 365, valabile pentru o perioadă de 12 luni, câte o licență pentru fiecare utilizator. Fiecare licență va permite utilizatorului utilizarea aplicațiilor Office și a versiunii mobile Microsoft Teams (Android/iOS), în limitele și condițiile de licențiere stabilite de producător, inclusiv utilizarea pe maximum 5 dispozitive ale utilizatorului, după caz. Prin urmare, cantitatea de 46 se referă la numărul de licențe/utilizatori și nu la numărul total de dispozitive care urmează a fi licențiate.
Question's name
Question
Clarifications