1
Enquiry period
with 04.09.2026 15:25
to 09.09.2026 15:22
4 days left
2
Bidding period
with 09.09.2026 15:22
to 14.09.2026 15:22
3
Auction
will not be used
4
Evaluation

5
Contract

Status Enquiry period
Estimated value without VAT 146 420 MDL
Period of clarifications: 4 Sep 2026, 15:25 - 9 Sep 2026, 15:22
Submission of proposals: 9 Sep 2026, 15:22 - 14 Sep 2026, 15:22

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Advertising
Subscribe
Advertising

Licență pachet Microsoft Office 365

Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Web site
---
The contact person
Full name
Inna Martînova
Contact phone
068777113
Purchase data
Date created
4 Sep 2026, 15:22
Date modified
4 Sep 2026, 16:24
Achizitii.md ID
21672609
CPV
48300000-1 - Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistică, planificare şi productivitate
Type of procedure
Low cost purchase
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Advertising
Documents of the procurement procedure
202609041523_Anunt de participare de valoare mică simplificat.docx
tenderNotice
Anunt de participare
4.09.26 15:25
202609041523_Anunt de participare de valoare mică simplificat.semnat.pdf
Technical Specifications
Anunt cu anexe pentru completare
4.09.26 15:25
Licență pachet Microsoft Office 365
Date:
4 Sep 2026, 16:24
Question's name:
Cantitate
Question:
Bună ziua, Vă rugăm să clarificați dacă se solicită 46 de licențe Microsoft Office 365, valabile pentru 12 luni, câte una pentru fiecare utilizator, fiecare licență permițând utilizarea aplicațiilor Office și a versiunii mobile Microsoft Teams (Android/iOS) pe maximum 5 dispozitive ale utilizatorului, sau dacă numărul de 46 reprezintă cantitatea totală de dispozitive care urmează a fi licențiate.
Answer (4 Sep 2026, 16:56):
Bună ziua, Vă comunicăm că se solicită 46 de licențe Microsoft Office 365, valabile pentru o perioadă de 12 luni, câte o licență pentru fiecare utilizator. Fiecare licență va permite utilizatorului utilizarea aplicațiilor Office și a versiunii mobile Microsoft Teams (Android/iOS), în limitele și condițiile de licențiere stabilite de producător, inclusiv utilizarea pe maximum 5 dispozitive ale utilizatorului, după caz. Prin urmare, cantitatea de 46 se referă la numărul de licențe/utilizatori și nu la numărul total de dispozitive care urmează a fi licențiate.
Question's name
Question
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.