Public procurement
21672457
Servicii de mentenanță a echipamentelor criptografice HSM Thales Luna S750
1
Enquiry period
with 04.09.2026 13:29
to 10.09.2026 14:00
to 10.09.2026 14:00
5 days left
2
Bidding period
with 10.09.2026 14:00
to 17.09.2026 14:00
to 17.09.2026 14:00
3
Auction
18.09.2026 15:00
4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status
Active
Estimated value without VAT
394 000 MDL
Period of clarifications:
4 Sep 2026, 13:29 - 10 Sep 2026, 14:00
Submission of proposals:
10 Sep 2026, 14:00 - 17 Sep 2026, 14:00
Auction start date:
18 Sep 2026, 15:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
1. Servicii post-garanție cu furnizarea către Beneficiar a unui Certificat de Asistență Thales, Acoperire Standard, Part # 020-160001-001, pentru o perioadă de 12 luni de la data expirării certificatului anterior (perioada de mentenanță).
2. Mentenanța echipamentelor Thales LUNA, inclusiv:
- LUNA Network HSM S750 Bundle (908-000461-002),
- LUNA Network HSM S750 (908-000364-003),
- LUNA Backup HSM S750 (908-000458-002),
- Remote PED (908-000399-003),
- IKey 1000 10-Pack (909-000004-002),
- Client Licenses, LUNA Network HSM7 (908-000402-001);
3. În cazul defecțiunii echipamentului pe parcursul perioadei de valabilitate a contractului, Prestatorul garantează repararea echipamentului la fața locului sau înlocuirea gratuită a echipamentului cu unul nou, care are caracteristici similare, în termen de până la 20 (douăzeci) de zile lucrătoare din momentul solicitării.
4. Informarea Beneficiarului cu privire la apariția noilor versiuni de software specializat HSM 7 și furnizarea actualizărilor gratuite.
5. La cererea Beneficiarului, consilierea tehnică va fi acordată de către Prestator, Reprezentantul regional al producătorului și Producătorul echipamentul (Thales).
6. Asigurarea suportului: 24x7x365 prin WebPortal și telefon.
7. Timpi de reacție:
- 1 oră pentru incidente critice,
- 4 ore pentru incidente cu prioritate majoră,
- 8 ore lucrătoare pentru incidente cu prioritate medie și scăzută.
2. Mentenanța echipamentelor Thales LUNA, inclusiv:
- LUNA Network HSM S750 Bundle (908-000461-002),
- LUNA Network HSM S750 (908-000364-003),
- LUNA Backup HSM S750 (908-000458-002),
- Remote PED (908-000399-003),
- IKey 1000 10-Pack (909-000004-002),
- Client Licenses, LUNA Network HSM7 (908-000402-001);
3. În cazul defecțiunii echipamentului pe parcursul perioadei de valabilitate a contractului, Prestatorul garantează repararea echipamentului la fața locului sau înlocuirea gratuită a echipamentului cu unul nou, care are caracteristici similare, în termen de până la 20 (douăzeci) de zile lucrătoare din momentul solicitării.
4. Informarea Beneficiarului cu privire la apariția noilor versiuni de software specializat HSM 7 și furnizarea actualizărilor gratuite.
5. La cererea Beneficiarului, consilierea tehnică va fi acordată de către Prestator, Reprezentantul regional al producătorului și Producătorul echipamentul (Thales).
6. Asigurarea suportului: 24x7x365 prin WebPortal și telefon.
7. Timpi de reacție:
- 1 oră pentru incidente critice,
- 4 ore pentru incidente cu prioritate majoră,
- 8 ore lucrătoare pentru incidente cu prioritate medie și scăzută.
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
4 Sep 2026, 13:19
Date modified
4 Sep 2026, 13:41
Estimated value (without VAT)
394 000 MDL
The minimum downward of the price
3 940 MDL
Achizitii.md ID
21672457
MTender ID
Type of procedure
Request price offers (services)
Award criteria
The lowest price
Delivery address
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Contract period
1 Oct 2026 13:27 - 30 Dec 2026 13:27
List of positions
1)
Title
Servicii de mentenanță a echipamentelor criptografice HSM Thales Luna S750
CPV: 72253200-5 - Systems support services
Quantity: 1.0
Unit of measurement: Bucata
Subscription settings saved.
Remember, you can always go back to the Subscriptions section and make changes to the frequency of receiving letters, delete or add categories and customers.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Insufficient funds
You do not have enough funds in your account to set up a subscription. Top up your account, to continue.
Subscription Setup
Subscribe to daily email notifications according to selected CPV and/or IDNO categories for the period:
The subscription cost is 30 MDL with VAT per month.
View Regulations.
Documents of the procurement procedure
anexe la documentatia standard.docx
Bidding Documents
Anexe la documentatia standard.docx
4.09.26 13:29
anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
Bidding Documents
Anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
4.09.26 13:29
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Bidding Documents
Anunt de participare.signed.pdf
4.09.26 13:29
anexe la documentatia standard.signed.pdf
anexe la documentatia standard.signed.pdf
Bidding Documents
Anexe la documentatia standard.signed.pdf
4.09.26 13:29
7343 04.09.2026 aviz stisc.pdf
7343 04.09.2026 aviz stisc.pdf
Bidding Documents
7343 04.09.2026 Aviz STISC.pdf
4.09.26 13:41
declaratia beneficiarilor efectivi.docx
Bidding Documents
Declaratia beneficiarilor efectivi.docx
4.09.26 13:41
declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
Bidding Documents
Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
4.09.26 13:41
At the moment there are no questions to lot
Clarifications
Document successfully signed
OK