1
Enquiry period
with 03.09.2026 14:45
to 04.09.2026 15:30
23 hours left
2
Bidding period
with 04.09.2026 15:30
to 08.09.2026 15:30
3
Auction
09.09.2026 15:00
4
Evaluation

5
Contract

Status Enquiry period
Estimated value without VAT 60 100 MDL
Period of clarifications: 3 Sep 2026, 14:45 - 4 Sep 2026, 15:30
Submission of proposals: 4 Sep 2026, 15:30 - 8 Sep 2026, 15:30

Supplier technical support:

(+373) 79999801

Advertising
Subscribe
Advertising

Lotul 1:
Chipiu din semilînă de culoare gri-deschis cu bordura brodată manual cu fir metalic auriu
Veston și pantaloni din semilînă de culoare gri-deschis garnisit cu epoleți, guler și manșete brodate manual cu fir metalic auriu
Cămaşă din ţesătură combinată de culoare alba
Cămaşă din ţesătură combinată de culoare alba cu mîneci scurte
Epoleți pentru cămașă de culoare albă brodați manual cu fir metalic auriu
Cravată din țesătură combinată de culoare gri-deschis
Palton din postav de culoare verde-închis garnisit cu epoleți brodați manual cu fir metalic auriu
Scurtă călduroasă din ţesătură combinată de culoare verde-închis garnisită cu epoleți brodați manual cu fir metalic auriu
Chipiu din semilînă de culoare verde-închis cu bordura brodată manual cu fir metalic auriu
Veston și pantaloni din semilînă de culoare verde-închis garnisit cu epoleți, guler și manșete brodate manual cu fir metalic auriu
Cămaşă din ţesătură combinată de culoare gri-deschis
Cămaşă din ţesătură combinată de culoare gri-deschis cu mîneci scurte
Epoleți pentru cămașă de culoare gri-deschis brodați manual cu fir metalic auriu
Cravată din țesătură combinată de culoare neagră
Lotul 2:
Pantofi din piele naturală de culoare gri

Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Web site
---
The contact person
Full name
Conovalova Olga
Contact phone
022-25-21-28
Purchase data
Date created
3 Sep 2026, 14:45
Date modified
3 Sep 2026, 14:45
Achizitii.md ID
21671500
CPV
18400000-3 - Îmbrăcăminte specială şi accesorii
Type of procedure
Low cost purchase
Award criteria
The lowest price
Funding sources
Advertising
Documents of the procurement procedure
Specificații tehnice.docx
Technical Specifications
Specificații tehnice
3.09.26 14:45
Specificații preț.docx
Technical Specifications
Specificații preț
3.09.26 14:45
Declarație de eligibilitate.docx
Eligibility Criteria
Declarație de eligibilitate
3.09.26 14:45
Anunț de participare.signed.pdf Anunț de participare.signed.pdf
tenderNotice
Anunț de participare
3.09.26 14:45
Question's name
Question
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.