1
Enquiry period
with 04.08.2026 14:07
to 10.08.2026 10:00
2
Bidding period
with 10.08.2026 10:00
to 13.08.2026 10:00
3
Auction
will not be used
4
Evaluation

5
Contract

Status Evaluation
Estimated value without VAT 214 805 MDL
Period of clarifications: 4 Aug 2026, 14:07 - 10 Aug 2026, 10:00
Submission of proposals: 10 Aug 2026, 10:00 - 13 Aug 2026, 10:00

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Advertising
Advertising

Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei

Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD3101, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, str.Decebal 101
Web site
---
The contact person
Full name
Maia Gutu
Contact phone
023131196
Purchase data
Date created
4 Aug 2026, 14:07
Date modified
6 Aug 2026, 8:03
Achizitii.md ID
21663252
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
Advertising
Documents of the procurement procedure
documentatia standart.docx
Bidding Documents
-documentatia standart.docx
4.08.26 14:07
anunt de participare.pdf anunt de participare.pdf
Bidding Documents
-anunt de participare.pdf
4.08.26 14:07
duae lucrari.doc
Bidding Documents
-duae lucrari.doc
4.08.26 14:07
caiet de sarcini parcarea.docx
Bidding Documents
-caiet de sarcini parcarea.docx
4.08.26 14:07
lista cu cantități de lucrări.docx
Bidding Documents
-Lista cu cantități de lucrări
6.08.26 08:03
Date:
4 Aug 2026, 16:55
Question's name:
calitatea lucrarilor
Question:
noi transportam 43 tn dar cine ne incarca daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora
Answer (5 Aug 2026, 13:13):
Bună ziua, la întrebarea dvs (noi transportam 43 tn dar cine ne incarca daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora) vă aducem la cunoștință că încărcarea este inclusă în transportarea încărcăturilor
Date:
5 Aug 2026, 16:03
Question's name:
calitatea lucrarilor
Question:
incarcarea molozului nui in tranportare si raspuns la taierea roturilor si prujinarea lor cu bitum nu neati raspuns puneti cietul de sarcini desfasurat ca sa vedem ca ati inclus in transport si incarcator frontal
Answer (6 Aug 2026, 08:05):
Bună ziua, lista cu cantități de lucrări, este atașată
Date:
7 Aug 2026, 09:49
Question's name:
intrebare
Question:
devizul este verifict in deviz lipseste pelicola
Answer (7 Aug 2026, 11:21):
Bună ziua, această lucrare nu necesită peliculă. Lucrăm conform caietului de sarcini
Date:
7 Aug 2026, 13:29
Question's name:
intrebare
Question:
dumnevoastre turnati fundatie sau cale de acces
Answer (7 Aug 2026, 13:45):
Lucrăm conform caietului de sarcini
Date:
7 Aug 2026, 14:02
Question's name:
intrebare
Question:
caietul de sarcini trebue sa concida cu denumirea lucrarilor la dumeavoastra scrie cale e acces dar in caiet de sarcini faceti fundatii din beton armat
Answer (7 Aug 2026, 14:53):
Noi amenajem calea de acces, dar este nevoie de o porțiune mică de dig care să împedice apei să treacă în subsol
Date:
7 Aug 2026, 14:04
Question's name:
caiet de sarcini
Question:
am citit intrebarea daca este verificat devizul nu am vazut raspuns
Answer (7 Aug 2026, 15:07):
este o lucrare mică întocmită de un divizier atestat
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.