Select the type of procedure
1
Enquiry period
with
04.08.2026 14:07
to 10.08.2026 10:00
to 10.08.2026 10:00
2
Bidding period
with
10.08.2026 10:00
to 13.08.2026 10:00
to 13.08.2026 10:00
3
Auction
will not be used
4
Evaluation
5
Contract
Status
Evaluation
Estimated value without VAT
214 805 MDL
Period of clarifications:
4 Aug 2026, 14:07 - 10 Aug 2026, 10:00
Submission of proposals:
10 Aug 2026, 10:00 - 13 Aug 2026, 10:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Subscribe impossible
during the period Evaluation
Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD3101, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, str.Decebal 101
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
4 Aug 2026, 14:07
Date modified
6 Aug 2026, 8:03
Achizitii.md ID
21663252
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lucrari de amenajare caii de acces spre parcarea institutiei
Budget: 214805.0 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
anunt de participare.pdf
anunt de participare.pdf
Bidding Documents
-anunt de participare.pdf
4.08.26 14:07
Date:
4 Aug 2026, 16:55
Question's name:
calitatea lucrarilor
Question:
noi transportam 43 tn dar cine ne incarca
daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora
Answer (5 Aug 2026, 13:13):
Bună ziua, la întrebarea dvs (noi transportam 43 tn dar cine ne incarca
daca se execut cale de acces atunci se ia itemu de la drumri si nu veden taierea rosturilor si prujinara cu bitum a acestora) vă aducem la cunoștință că încărcarea este inclusă în transportarea încărcăturilor
Date:
5 Aug 2026, 16:03
Question's name:
calitatea lucrarilor
Question:
incarcarea molozului nui in tranportare si raspuns la taierea roturilor si prujinarea lor cu bitum nu neati raspuns
puneti cietul de sarcini desfasurat ca sa vedem ca ati inclus in transport si incarcator frontal
Answer (6 Aug 2026, 08:05):
Bună ziua, lista cu cantități de lucrări, este atașată
Date:
7 Aug 2026, 09:49
Question's name:
intrebare
Question:
devizul este verifict
in deviz lipseste pelicola
Answer (7 Aug 2026, 11:21):
Bună ziua, această lucrare nu necesită peliculă. Lucrăm conform caietului de sarcini
Date:
7 Aug 2026, 13:29
Question's name:
intrebare
Question:
dumnevoastre turnati fundatie sau cale de acces
Answer (7 Aug 2026, 13:45):
Lucrăm conform caietului de sarcini
Date:
7 Aug 2026, 14:02
Question's name:
intrebare
Question:
caietul de sarcini trebue sa concida cu denumirea lucrarilor
la dumeavoastra scrie cale e acces dar in caiet de sarcini faceti fundatii din beton armat
Answer (7 Aug 2026, 14:53):
Noi amenajem calea de acces, dar este nevoie de o porțiune mică de dig care să împedice apei să treacă în subsol
Date:
7 Aug 2026, 14:04
Question's name:
caiet de sarcini
Question:
am citit intrebarea daca este verificat devizul
nu am vazut raspuns
Answer (7 Aug 2026, 15:07):
este o lucrare mică întocmită de un divizier atestat
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK