Select the type of procedure
Commercial procurement
21653828
1
Enquiry period
with
15.07.2026 10:59
to 27.07.2026 10:30
to 27.07.2026 10:30
2
Bidding period
with
27.07.2026 10:30
to 17.08.2026 10:30
to 17.08.2026 10:30
3
Auction
18.08.2026 09:00
4
Evaluation
5
Contract
Status
Evaluation
Estimated value without VAT
287 204,29 MDL
Period of clarifications:
15 Jul 2026, 10:59 - 27 Jul 2026, 10:30
Submission of proposals:
27 Jul 2026, 10:30 - 17 Aug 2026, 10:30
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Evaluation
Achiziționarea butoanelor oculare pentru protezare și a implanturilor oro-maxilo-faciale conform necesităților IMSP Institutul Oncologic pentru anul 2027
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
15 Jul 2026, 10:59
Date modified
15 Jul 2026, 10:59
Achizitii.md ID
21653828
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lot nr. 1 Butoane oculare pentru protezare
Budget: 4791.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 2 - Lot nr. 2 Butoane oculare pentru protezare
Budget: 71875.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 3 - Lot nr. 3 Butoane oculare pentru protezare
Budget: 14375.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 4 - Lot nr. 4 Butoane oculare pentru protezare
Budget: 4791.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 5 - Lot nr. 5 Butoane oculare pentru protezare
Budget: 4791.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 6 - Lot nr. 6 Butoane oculare pentru protezare
Budget: 4791.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 7 - Lot nr. 7 Discuri oculare pentru protezare
Budget: 41666.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 8 - Lot nr. 8 Discuri oculare pentru protezare
Budget: 4166.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 9 - Lot nr. 9 Monomer acrilic reticulat, autopolimerizabil, pentru proteze oculare, flacon 150 ml, I PAST-CC
Budget: 2375.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 10 - Lot nr. 10 Bandă (plastine) de ceară, de bază.
Budget: 1583.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 11 - Lot nr. 11 Pulbere acrilica pentru scleră pentru protezare, tip 3
Budget: 16250.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 12 - Lot nr. 12 Pulbere acrilica pentru scleră pentru protezare, tip 2
Budget: 5416.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 13 - Lot nr. 13 Pulbere acrilica pentru scleră pentru protezare, tip 5
Budget: 16250.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 14 - Lot nr. 14 Pulbere acrilica pentru scleră pentru protezare, tip 6
Budget: 10833.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 15 - Lot nr. 15 Pulbere acrilica pentru scleră pentru protezare, tip 7
Budget: 16250.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 16 - Lot nr. 16 Acrilat autopolimerizabil la rece.Protacril
Budget: 3875.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 17 - Lot nr. 17 Dinti din acrilat.
Budget: 2500.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 19 - Lot nr. 19 Solutie pentru izolarea materialelor.
Budget: 333.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 20 - Lot nr. 20 Supergips pentru turnarea modelelor.
Budget: 3500.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 21 - Lot nr. 21 Polipante pentru lustruire.
Budget: 416.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 22 - Lot nr. 22 Polipante pentru lustruire.
Budget: 416.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 23 - Lot nr. 23 Freze diamantate conice .
Budget: 1666.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 24 - Lot nr. 24 Freze diamantate conice .
Budget: 1666.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 25 - Lot nr. 25 Freze diamantate conice.
Budget: 1666.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 26 - Lot nr. 26 Pietre- freza metalica.
Budget: 1666.67 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 27 - Lot nr. 27 Freze sferice in flacăra.
Budget: 500.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 28 - Lot nr. 28 Freze sferice in flacăra.
Budget: 250.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 29 - Lot nr. 29 Freze conice cu virf ascutit.
Budget: 750.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 30 - Lot nr. 30 Freze sferice lungi.
Budget: 750.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 31 - Lot nr. 31 Acrilat transparent pentru protezare oculara J-600, 454 gr
Budget: 9500.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 32 - Lot nr. 32 Lac fotopolimerizabil p/u proteze oculare Palaseal
Budget: 9083.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 33 - Lot nr. 33 Gel p/u gravaj 13gr
Budget: 325.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 34 - Lot nr. 34 Ace 0,3x25mm 100 buc
Budget: 408.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 35 - Lot nr. 35 Pasta hidroxid de calciu pentru captusala.
Budget: 791.67 MDL
Active
Lot nr. 39 - Lot nr. 39 Pulpoextractoare scurte
Budget: 250.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 40 - Lot nr. 40 Polipante verzi conice
Budget: 1125.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 53 - Lot nr. 53 lavete pentru dezinfecție
Budget: 708.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 56 - Lot nr. 56 Pasta pentru indicarea presiunii
Budget: 6208.34 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 57 - Lot nr. 57 Matrice separatoare metalice.
Budget: 1250.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 59 - Lot nr. 59 Praf pentru lustruire
Budget: 800.0 MDL
Purchase has not taken place
Lot nr. 60 - Lot nr. 60 Disc pentru soclator
Budget: 833.34 MDL
Purchase has not taken place
Documents of the procurement procedure
anunt de participare_oro.signed.pdf
anunt de participare_oro.signed.pdf
Bidding Documents
-
15.07.26 10:59
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK