Государственная закупка
21672457
Servicii de mentenanță a echipamentelor criptografice HSM Thales Luna S750
1
Период разъяснений
с 04.09.2026 13:29
по 10.09.2026 14:00
по 10.09.2026 14:00
осталось 5 дней
2
Подача предложений
с 10.09.2026 14:00
по 17.09.2026 14:00
по 17.09.2026 14:00
3
Аукцион
18.09.2026 15:00
4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус
Активный
Оценочная стоимость без НДС
394 000 MDL
Период уточнений:
4 сен 2026, 13:29 - 10 сен 2026, 14:00
Подача предложений:
10 сен 2026, 14:00 - 17 сен 2026, 14:00
Начало аукциона:
18 сен 2026, 15:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
1. Servicii post-garanție cu furnizarea către Beneficiar a unui Certificat de Asistență Thales, Acoperire Standard, Part # 020-160001-001, pentru o perioadă de 12 luni de la data expirării certificatului anterior (perioada de mentenanță).
2. Mentenanța echipamentelor Thales LUNA, inclusiv:
- LUNA Network HSM S750 Bundle (908-000461-002),
- LUNA Network HSM S750 (908-000364-003),
- LUNA Backup HSM S750 (908-000458-002),
- Remote PED (908-000399-003),
- IKey 1000 10-Pack (909-000004-002),
- Client Licenses, LUNA Network HSM7 (908-000402-001);
3. În cazul defecțiunii echipamentului pe parcursul perioadei de valabilitate a contractului, Prestatorul garantează repararea echipamentului la fața locului sau înlocuirea gratuită a echipamentului cu unul nou, care are caracteristici similare, în termen de până la 20 (douăzeci) de zile lucrătoare din momentul solicitării.
4. Informarea Beneficiarului cu privire la apariția noilor versiuni de software specializat HSM 7 și furnizarea actualizărilor gratuite.
5. La cererea Beneficiarului, consilierea tehnică va fi acordată de către Prestator, Reprezentantul regional al producătorului și Producătorul echipamentul (Thales).
6. Asigurarea suportului: 24x7x365 prin WebPortal și telefon.
7. Timpi de reacție:
- 1 oră pentru incidente critice,
- 4 ore pentru incidente cu prioritate majoră,
- 8 ore lucrătoare pentru incidente cu prioritate medie și scăzută.
2. Mentenanța echipamentelor Thales LUNA, inclusiv:
- LUNA Network HSM S750 Bundle (908-000461-002),
- LUNA Network HSM S750 (908-000364-003),
- LUNA Backup HSM S750 (908-000458-002),
- Remote PED (908-000399-003),
- IKey 1000 10-Pack (909-000004-002),
- Client Licenses, LUNA Network HSM7 (908-000402-001);
3. În cazul defecțiunii echipamentului pe parcursul perioadei de valabilitate a contractului, Prestatorul garantează repararea echipamentului la fața locului sau înlocuirea gratuită a echipamentului cu unul nou, care are caracteristici similare, în termen de până la 20 (douăzeci) de zile lucrătoare din momentul solicitării.
4. Informarea Beneficiarului cu privire la apariția noilor versiuni de software specializat HSM 7 și furnizarea actualizărilor gratuite.
5. La cererea Beneficiarului, consilierea tehnică va fi acordată de către Prestator, Reprezentantul regional al producătorului și Producătorul echipamentul (Thales).
6. Asigurarea suportului: 24x7x365 prin WebPortal și telefon.
7. Timpi de reacție:
- 1 oră pentru incidente critice,
- 4 ore pentru incidente cu prioritate majoră,
- 8 ore lucrătoare pentru incidente cu prioritate medie și scăzută.
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
4 сен 2026, 13:19
Дата последних изменений
4 сен 2026, 13:41
Оценочная стоимость (без НДС)
394 000 MDL
Размер минимального шага понижения цены
3 940 MDL
Achizitii.md ID
21672457
MTender ID
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (услуги)
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Срок действия контракта
1 окт 2026 13:27 - 30 дек 2026 13:27
Список позиций
1)
Название
Servicii de mentenanță a echipamentelor criptografice HSM Thales Luna S750
CPV: 72253200-5 - Услуги по поддержке для систем
Количество: 1.0
Ед. измерения: Bucata
Настройки подписки сохранены.
Помните, вы всегда можете вернутся в раздел Подписки и внести изменения в периодичность получения писем, удалить или добавить категории и заказчиков.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Недостаточно средств
У вас на счету недостаточно средств для оформления подписки. Пополните счет, чтобы продолжить.
Настройка подписок
Подпишитесь на ежедневную email-рассылку согласно выбранным категориям CPV и/или IDNO на период:
Стоимость подписки составляет 30 леев с НДС в месяц.
Посмотреть Регламент.
Документы процедуры закупок
anexe la documentatia standard.docx
Документация к предложению
Anexe la documentatia standard.docx
4.09.26 13:29
anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
Документация к предложению
Anexa nr. 24 - modelul contractului.signed.pdf
4.09.26 13:29
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Документация к предложению
Anunt de participare.signed.pdf
4.09.26 13:29
anexe la documentatia standard.signed.pdf
anexe la documentatia standard.signed.pdf
Документация к предложению
Anexe la documentatia standard.signed.pdf
4.09.26 13:29
7343 04.09.2026 aviz stisc.pdf
7343 04.09.2026 aviz stisc.pdf
Документация к предложению
7343 04.09.2026 Aviz STISC.pdf
4.09.26 13:41
declaratia beneficiarilor efectivi.docx
Документация к предложению
Declaratia beneficiarilor efectivi.docx
4.09.26 13:41
declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
Документация к предложению
Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
4.09.26 13:41
На данный момент нет вопросов к лоту
Разъяснения
Документ успешно подписан
OK