Государственная закупка
21671918
Lucrări de reparație capitală a rețelei exterioare pentru livrarea agentului termic în unitatea militară din mun. Cahul.
1
Период разъяснений
с 03.09.2026 14:21
по 09.09.2026 10:00
по 09.09.2026 10:00
осталось 5 дней
2
Подача предложений
с 09.09.2026 10:00
по 15.09.2026 10:00
по 15.09.2026 10:00
3
Аукцион
4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус
Активный
Оценочная стоимость без НДС
416 666,67 MDL
Период уточнений:
3 сен 2026, 14:21 - 9 сен 2026, 10:00
Подача предложений:
9 сен 2026, 10:00 - 15 сен 2026, 10:00
Начало аукциона:
не будет использоваться
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.
Rețeaua termică este împărțită în patru tronsoane. Lungimile traseelor sunt: Tronsonul 1 - 30,00 m; Tronsonul 2 - 43,00 m; Tronsonul 3 - 8,20 m; Tronsonul 4 - 37,00 m. Lungimea totală a traseului este 118,20 m. Conductele tur-retur prevăzute pentru montare au lungimea totală de 236,40 m: 60,00 m pe Tronsonul 1, 86,00 m pe Tronsonul 2, 16,40 m pe Tronsonul 3 și 74,00 m pe Tronsonul 4. Conducta principală solicitată este țeavă din oțel preizolată cu poliuretan rigid PUR, DN 125, diametrul exterior al țevii din oțel 133x4,0 mm și diametrul mantalei 200 mm, inclusiv elementele fasonate și accesoriile compatibile prevăzute în Formularul nr. 1B.
Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
3 сен 2026, 12:31
Дата последних изменений
3 сен 2026, 14:38
Оценочная стоимость (без НДС)
416 666,67 MDL
Achizitii.md ID
21671918
MTender ID
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (работы)
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Срок действия контракта
5 окт 2026 14:21 - 31 дек 2026 14:21
Список позиций
1)
Название
Lucrări de reparație capitală a rețelei exterioare pentru livrarea agentului termic în unitatea militară din mun. Cahul.
CPV: 45231113-0 - Работы по замене труб
Количество: 1.0
Ед. измерения: Reparatie conventionala
Настройки подписки сохранены.
Помните, вы всегда можете вернутся в раздел Подписки и внести изменения в периодичность получения писем, удалить или добавить категории и заказчиков.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Недостаточно средств
У вас на счету недостаточно средств для оформления подписки. Пополните счет, чтобы продолжить.
Настройка подписок
Подпишитесь на ежедневную email-рассылку согласно выбранным категориям CPV и/или IDNO на период:
Стоимость подписки составляет 30 леев с НДС в месяц.
Посмотреть Регламент.
Документы процедуры закупок
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
tenderNotice
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:21
Документы лота
caiet de sarcini rte um cahul. doc.signed.signed.signed.pdf
Cerințele prezentului Caiet de sarcini sunt cerințe minime. Ofertantul va asigura îndeplinirea integrală a acestora, precum și a tuturor operațiunilor și cantităților prevăzute în Lista cantităților de lucrări (Formularul nr. 1B). Nu se admit omiterea sau modificarea unilaterală a pozițiilor și cantităților din Formularul nr. 1B.
3.09.26 14:38
ds rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
Prezenta Documentație conține anexe destinate inițierii, publicării, atribuirii și modificării procedurilor de achiziții publice, precum și destinate să faciliteze elaborarea și prezentarea ofertei, şi a documentelor care să permită grupului de lucru examinarea şi evaluarea tuturor ofertelor depuse.
3.09.26 14:38
duae.doc
Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
3.09.26 14:38
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:38
lista cu cantități de lucrări (f1b), retele termice exterioare bg 3 imo, mun. cahul.docx
Lista cu cantități de lucrări F1B
3.09.26 14:38
На данный момент нет вопросов к лоту
Разъяснения
Документ успешно подписан
OK