Государственная закупка
21671854
Lot.2 Morcov proaspăt
1
Период разъяснений
с 03.09.2026 11:51
по 07.09.2026 12:00
по 07.09.2026 12:00
осталось 2 дня
2
Подача предложений
с 07.09.2026 12:00
по 11.09.2026 12:00
по 11.09.2026 12:00
3
Аукцион
14.09.2026 13:18
4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус
Активный
Оценочная стоимость без НДС
6 138 MDL
Период уточнений:
3 сен 2026, 11:51 - 7 сен 2026, 12:00
Подача предложений:
7 сен 2026, 12:00 - 11 сен 2026, 12:00
Начало аукциона:
14 сен 2026, 13:18
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Morcov proaspăt Plase 20 kg;
Uscat fără pământ. Grafic de livrare
1/3 zile și cu eticheta de însoțire a
produsului. Rădăcina proaspătă,
întreagă, sănătoasă, curată, fără
vătămări cauzate de insectele
dăunătoare, fără umeditate excesivă
la suprafaţă, fără vătămări, cu o
formă şi coloraţie tipică pentru
sorturile de morcov de masă, cu
lungimea de tulpini rămase nu mai
mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se
permit abateri de la forma tipică,
dar nu urite. Se permit rădăcini cu
crăpături vindecate, astfel îneît să
nu desfigureze forma tipică. Se
permit rădăcini vindecate cu fisuri
naturale cu adîncimea nu mai mare
de 2
-3 mm în partea corticală,
formate în timpul formării rădăcinii,
rădăcini cu noduli minori, formate
ca urmare a dezvoltării rădăcinilor
laterale ce nu afectează în mod
semnificativ aspectul rădăcinii.
Portocalie, uniformă, corespunzător
speciei şi gradului de maturitate al
legumei Consistenţa tare, crocantă
la exterior şi suculentă la interior,
fără urme de putrezire Specific
pentru acest soi, fără miros şi gust
străin
Uscat fără pământ. Grafic de livrare
1/3 zile și cu eticheta de însoțire a
produsului. Rădăcina proaspătă,
întreagă, sănătoasă, curată, fără
vătămări cauzate de insectele
dăunătoare, fără umeditate excesivă
la suprafaţă, fără vătămări, cu o
formă şi coloraţie tipică pentru
sorturile de morcov de masă, cu
lungimea de tulpini rămase nu mai
mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se
permit abateri de la forma tipică,
dar nu urite. Se permit rădăcini cu
crăpături vindecate, astfel îneît să
nu desfigureze forma tipică. Se
permit rădăcini vindecate cu fisuri
naturale cu adîncimea nu mai mare
de 2
-3 mm în partea corticală,
formate în timpul formării rădăcinii,
rădăcini cu noduli minori, formate
ca urmare a dezvoltării rădăcinilor
laterale ce nu afectează în mod
semnificativ aspectul rădăcinii.
Portocalie, uniformă, corespunzător
speciei şi gradului de maturitate al
legumei Consistenţa tare, crocantă
la exterior şi suculentă la interior,
fără urme de putrezire Specific
pentru acest soi, fără miros şi gust
străin
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.149
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Cotelnaia-Josanu Liudmila
Контактный номер
+37368632893
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
Дата последних изменений
3 сен 2026, 11:51
Оценочная стоимость (без НДС)
6 138 MDL
Размер минимального шага понижения цены
61 MDL
Achizitii.md ID
21671854
MTender ID
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (товары)
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chişinău, str. Grenoble, 149
Срок действия контракта
1 окт 2026 03:00 - 31 дек 2026 02:00
Список позиций
1)
Название
Morcov proaspăt Plase 20 kg; Uscat fără pământ. Grafic de livrare 1/3 zile și cu eticheta de însoțire a produsului. Rădăcina proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insectele dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafaţă, fără vătămări, cu o formă şi coloraţie tipică pentru sorturile de morcov de masă, cu lungimea de tulpini rămase nu mai mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se permit abateri de la forma tipică, dar nu urite. Se permit rădăcini cu crăpături vindecate, astfel îneît să nu desfigureze forma tipică. Se permit rădăcini vindecate cu fisuri naturale cu adîncimea nu mai mare de 2 -3 mm în partea corticală, formate în timpul formării rădăcinii, rădăcini cu noduli minori, formate ca urmare a dezvoltării rădăcinilor laterale ce nu afectează în mod semnificativ aspectul rădăcinii. Portocalie, uniformă, corespunzător speciei şi gradului de maturitate al legumei Consistenţa tare, crocantă la exterior şi suculentă la interior, fără urme de putrezire Specific pentru acest soi, fără miros şi gust străin
CPV: 03200000-3 - Зерновые, картофель, овощи, фрукты и орехи
Количество: 900.0
Ед. измерения: Kilogram
Настройки подписки сохранены.
Помните, вы всегда можете вернутся в раздел Подписки и внести изменения в периодичность получения писем, удалить или добавить категории и заказчиков.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Недостаточно средств
У вас на счету недостаточно средств для оформления подписки. Пополните счет, чтобы продолжить.
Настройка подписок
Подпишитесь на ежедневную email-рассылку согласно выбранным категориям CPV и/или IDNO на период:
Стоимость подписки составляет 30 леев с НДС в месяц.
Посмотреть Регламент.
Документы процедуры закупок
anunt de participare fructe si legume TRIM IV-2026.signed (1)
Техническая спецификация
anunt de participare
3.09.26 11:51
На данный момент нет вопросов к лоту
Разъяснения
Документ успешно подписан
OK