Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21666912
1
Период разъяснений
с
14.08.2026 08:43
по 19.08.2026 08:00
по 19.08.2026 08:00
2
Подача предложений
с
19.08.2026 08:00
по 24.08.2026 08:00
по 24.08.2026 08:00
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Оценка
Оценочная стоимость без НДС
582 083,58 MDL
Период уточнений:
14 авг 2026, 8:43 - 19 авг 2026, 8:00
Подача предложений:
19 авг 2026, 8:00 - 24 авг 2026, 8:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.
Подписаться невозможно
в период Оценка
Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
3014, MOLDOVA, Сорокский, s.Bulboci, Bulboci
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
14 авг 2026, 8:43
Дата последних изменений
16 авг 2026, 13:29
Achizitii.md ID
21666912
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (работы)
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Бюджет: 582083.58 MDL
Активный
Документы процедуры закупок
anunț de participare.signed.pdf
anunț de participare.signed.pdf
Документация к предложению
-anunț de participare.signed.pdf
14.08.26 08:43
caiet de sarcini.pdf
caiet de sarcini.pdf
Документация к предложению
-caiet de sarcini.pdf
14.08.26 08:43
Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Дата:
16 авг 2026, 13:29
Название вопроса:
Clarificari
Вопрос:
Documentația publicată conține lista cantităților de lucrări, însă nu conține proiectul tehnic, planul general de amplasare și detaliile de execuție necesare pentru calcularea corectă a ofertei și executarea lucrărilor în condiții de siguranță.
Solicităm să publicați sau să puneți la dispoziția tuturor ofertanților:
Proiectul tehnic verificat și aprobat.
Planul general cu amplasarea și orientarea exactă a fiecărui echipament.
Cotele terenului, pantele și soluția de evacuare a apelor pluviale.
Desenele și detaliile fundațiilor pentru fiecare tip de echipament.
Dimensiunile, adâncimea, clasa betonului, armarea și sistemul de ancorare pentru fiecare fundație.
Detaliile constructive pentru piatra spartă, pavaj,
Informația privind existența rețelelor subterane în zona lucrărilor.
Confirmarea dacă sunt necesare acte permisive și cui îi revine obligația obținerii acestora.
Indicarea persoanei responsabile de supravegherea tehnică și a procedurii de recepție a lucrărilor.
În lipsa proiectului și a detaliilor de execuție, ofertanții nu pot calcula în condiții egale costurile reale, nu pot stabili corect soluțiile de fundare și nu își pot asuma răspunderea pentru stabilitatea și siguranța echipamentelor instalate. Solicităm publicarea documentației și corectarea cantităților înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor.
Ответ (17 авг 2026, 16:33):
Nu dispunem de:
Proiectul tehnic verificat și aprobat.
Planul general cu amplasarea și orientarea exactă a fiecărui echipament.
Cotele terenului, pantele și soluția de evacuare a apelor pluviale.
Lucrarile vor fi efectuate conform caietului de sarcini.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK