Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21666314
Статус
Закупка не состоялась
Оценочная стоимость без НДС
524 841 MDL
Период уточнений:
13 авг 2026, 8:59 - 21 авг 2026, 10:09
Подача предложений:
21 авг 2026, 10:09 - 27 авг 2026, 12:09
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.
Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-4572, MOLDOVA, Dubăsari, s.Coşniţa, str. Pacii, nr. 51
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
13 авг 2026, 8:59
Дата последних изменений
27 авг 2026, 12:09
Achizitii.md ID
21666314
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (работы)
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Бюджет: 524841.0 MDL
Закупка не состоялась
Дата:
17 авг 2026, 14:21
Название вопроса:
garantie
Вопрос:
drum varianta alba maxim termen de garantie 1 an, modificati va rog din 5 ai intrun 1 an, structura drumului nu ne permite a garanta mai mult de 1 an
Ответ (18 авг 2026, 08:56):
Vă mulțumim pentru solicitare.
Referitor la propunerea de modificare a termenului de garanție pentru lucrările de reparație a drumului din variantă albă, de la 5 ani la 1 an, menționăm că cerința privind termenul de garanție stabilită în documentația de atribuire rămâne neschimbată.
Termenul de garanție solicitat de Autoritatea Contractantă este stabilit pentru asigurarea calității și durabilității lucrărilor executate și se aplică în mod egal tuturor operatorilor economici participanți.
Дата:
17 авг 2026, 14:26
Название вопроса:
clarificari
Вопрос:
stimata AC la ce bun aveti nevoie de bani lichizi in valoare de 1 mln, daca valoarea estimativa este 520 mii ? anulati va rog
Ответ (18 авг 2026, 08:49):
Buna ziua, va multumim pentru intrebare. Valoarea de 1 000 000 lei nu constituie suma care urmează a fi achitată în cadrul contractului, ci reprezintă nivelul capacității financiare solicitate operatorului economic pentru executarea corespunzătoare a lucrărilor.
Дата:
17 авг 2026, 14:27
Название вопроса:
clarificari
Вопрос:
din ianuarie 2025 dirigintii de santier, au trecut in respoinsabil tehnici, si trebuie sa fie atestati in domenciul constructiilor rutiere, dar nu civile, multumim
Ответ (18 авг 2026, 08:49):
Va fi modificat
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK