Государственная закупка
21665723
Licențe software pentru extinderea și actualizarea soluției Axence nvision (onpremise) la versiunea 2026
1
Период разъяснений
с 11.08.2026 16:39
по 14.08.2026 10:00
по 14.08.2026 10:00
2
Подача предложений
с 14.08.2026 10:00
по 18.08.2026 10:00
по 18.08.2026 10:00
3
Аукцион
19.08.2026 15:00
4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус
Предложения рассмотрены
Оценочная стоимость без НДС
166 666,66 MDL
Период уточнений:
11 авг 2026, 16:39 - 14 авг 2026, 10:00
Подача предложений:
14 авг 2026, 10:00 - 18 авг 2026, 10:00
Начало аукциона:
19 авг 2026, 15:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Specificații tehnice:
1. Actualizarea licențelor existente pentru modulele Network, Inventory și Help Desk pentru 170 endpoint-uri la versiunea 2026.
2. Licențe noi (perpetua) pentru modulele Users și Data Guard pentru 170 endpoint-uri:
• Perioada de mentenanță și actualizări minim 12 luni.
• Compatibilitate cu SO Windows 10 și Windows 11.
• Compatibil cu versiunea existentă Axence nVision 2024-2026.
3. Configurarea politicilor inițiale pentru Data Guard și Users.
4. Cerințe pentru modulul Data Guard:
• Blocarea porturilor și a suporturilor media (unități flash, unități hard disk portabile, Bluetooth, IrDA, aparate foto și playere MP3 portabile, care funcționează în modul dispozitiv multimedia – WPD, sloturi SD.
• Gestionarea drepturilor de acces la diferite niveluri (utilizatori Active Directory și stații de lucru). Acordarea de drepturile corespunzătoare legate de utilizarea suporturilor media și drepturile de auditare, citire, scriere și executare fișiere anumitor utilizatori.
• Configurarea grupurilor de computere, autorizarea unităților flash și a hard disk-urilor corporative și blocarea dispozitivelor private.
Cerințe pentru modulul Users:
• Monitorizarea activității utilizatorilor pe stațiile de lucru Windows (timpul de activitate/inactivitate).
• Analizarea informațiilor de rețea (Inventory hardware și software). Rularea strictă a programelor autorizate.
• Filtrare web (White-listing): Acces permis exclusiv la portalurile instanțelor și platformelor educaționale, blocând alte resurse din internet.
• Colectarea și transferul automat a informațiilor despre activitatea utilizatorului la fiecare oră.
• Generarea datelor despre activitatea utilizatorului (Timp de lucru, Aplicații accesate, Site-uri web, Utilizarea lățimii de bandă.
• Detectarea și modificarea automatizată în baza de date nVision a adresei IP în cazul realocării adresei în regim DHCP.
Instalarea softuri aprobate dintr-un portal intern, eliminând necesitatea intervențiilor manuale ale echipei TI
Notă: Lucrările de instalare, configurare și punere în funcțiune a soluției vor fi executate de un operator economic rezident în Republica Moldova. Costul aferent acestor lucrări va fi inclus integral în oferta financiară. Instruirea a minimum 2 administratori ai autorității contractante.
1. Actualizarea licențelor existente pentru modulele Network, Inventory și Help Desk pentru 170 endpoint-uri la versiunea 2026.
2. Licențe noi (perpetua) pentru modulele Users și Data Guard pentru 170 endpoint-uri:
• Perioada de mentenanță și actualizări minim 12 luni.
• Compatibilitate cu SO Windows 10 și Windows 11.
• Compatibil cu versiunea existentă Axence nVision 2024-2026.
3. Configurarea politicilor inițiale pentru Data Guard și Users.
4. Cerințe pentru modulul Data Guard:
• Blocarea porturilor și a suporturilor media (unități flash, unități hard disk portabile, Bluetooth, IrDA, aparate foto și playere MP3 portabile, care funcționează în modul dispozitiv multimedia – WPD, sloturi SD.
• Gestionarea drepturilor de acces la diferite niveluri (utilizatori Active Directory și stații de lucru). Acordarea de drepturile corespunzătoare legate de utilizarea suporturilor media și drepturile de auditare, citire, scriere și executare fișiere anumitor utilizatori.
• Configurarea grupurilor de computere, autorizarea unităților flash și a hard disk-urilor corporative și blocarea dispozitivelor private.
Cerințe pentru modulul Users:
• Monitorizarea activității utilizatorilor pe stațiile de lucru Windows (timpul de activitate/inactivitate).
• Analizarea informațiilor de rețea (Inventory hardware și software). Rularea strictă a programelor autorizate.
• Filtrare web (White-listing): Acces permis exclusiv la portalurile instanțelor și platformelor educaționale, blocând alte resurse din internet.
• Colectarea și transferul automat a informațiilor despre activitatea utilizatorului la fiecare oră.
• Generarea datelor despre activitatea utilizatorului (Timp de lucru, Aplicații accesate, Site-uri web, Utilizarea lățimii de bandă.
• Detectarea și modificarea automatizată în baza de date nVision a adresei IP în cazul realocării adresei în regim DHCP.
Instalarea softuri aprobate dintr-un portal intern, eliminând necesitatea intervențiilor manuale ale echipei TI
Notă: Lucrările de instalare, configurare și punere în funcțiune a soluției vor fi executate de un operator economic rezident în Republica Moldova. Costul aferent acestor lucrări va fi inclus integral în oferta financiară. Instruirea a minimum 2 administratori ai autorității contractante.
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
11 авг 2026, 16:31
Дата последних изменений
11 авг 2026, 16:39
Оценочная стоимость (без НДС)
166 666,66 MDL
Размер минимального шага понижения цены
1 666,67 MDL
Achizitii.md ID
21665723
MTender ID
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Срок действия контракта
20 авг 2026 16:37 - 31 дек 2026 16:37
Список позиций
1)
Название
Licențe software pentru extinderea și actualizarea soluției Axence nvision (onpremise) la versiunea 2026
CPV: 48200000-0 - Пакеты программного обеспечения для сетей, интернета и интранета
Количество: 1.0
Ед. измерения: Unitate
Настройки подписки сохранены.
Помните, вы всегда можете вернутся в раздел Подписки и внести изменения в периодичность получения писем, удалить или добавить категории и заказчиков.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Недостаточно средств
У вас на счету недостаточно средств для оформления подписки. Пополните счет, чтобы продолжить.
Настройка подписок
Подпишитесь на ежедневную email-рассылку согласно выбранным категориям CPV и/или IDNO на период:
Стоимость подписки составляет 10 леев с НДС в месяц.
Посмотреть Регламент.
Документы процедуры закупок
anunt de participare simplificat - licente pentru soft.docx
Документация к предложению
-
11.08.26 16:39
anunt de participare simplificat - licente software pentru extinderea și actualizarea solutiei axence nvision (onpremise) la versiunea 2026.pdf
anunt de participare simplificat - licente software pentru extinderea și actualizarea solutiei axence nvision (onpremise) la versiunea 2026.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 16:39
Ниже доступны оферты участников, документы к офертам вы можете посмотреть нажав на иконку папки.
На основе Решения рабочей группы для выбора победителя требуется:
1) Дисквалифицировать участников у которых цена ниже чем у победителя и указать причину дисквалификации.
2) Выбрать победителя нажав на кнопку признать победителем.
3) После выбора победителя нажмите кнопку: “Принять решение”.
Квалификация участников
№
Наименование участника
Цена предложения
Статус
1
Наименование участника:
XONTECH Systems
Цена предложения:
208 750 MDL
Статус:
Победитель
corespunde cerintelor de calificare si selectie
26.08.26 13:43
Причина: corespunde cerintelor de calificare si selectie
Документы квалификации
decizia gl licente soft din 26.08.2026 p-u platforma.pdf
decizia gl licente soft din 26.08.2026 p-u platforma.pdf
ID: c9b0e208-062d-4cd0-977a-a81aff1e0fb8
Выигравшее предложение
26.08.26 13:43
Документы, поданные с предложением
anexa nr. 2 declaraţie de eligibilitate xontech systems srl.signed.pdf
anexa nr. 2 declaraţie de eligibilitate xontech systems srl.signed.pdf
ID: 54b09424-26d3-4bdb-ab94-175e45e9bef2
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 10:00
anexa nr. 12 lista principalelor livrări xontech systems srl.signed.pdf
anexa nr. 12 lista principalelor livrări xontech systems srl.signed.pdf
ID: 10608aa2-e0b2-403e-ba9c-987d21e95e6b
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
certificate companie_xontech systems (5).signed.pdf
certificate companie_xontech systems (5).signed.pdf
ID: 16ff7e53-73c1-413e-95b8-7d041460cf4c
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
anexa nr. 23 specificații de preț xontech systems srl.signed.pdf
anexa nr. 23 specificații de preț xontech systems srl.signed.pdf
ID: 4583d453-dbcb-430a-9c6d-53290ffefe37
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
personal certificat_axence_bulat_ace_en.signed.pdf
personal certificat_axence_bulat_ace_en.signed.pdf
ID: 553e0b29-77d2-4ca7-a9bb-6a2c6b2a28d4
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
anexa 22 specificatii tehnice_xontech_anp.signed.pdf
anexa 22 specificatii tehnice_xontech_anp.signed.pdf
ID: 8a3bb57e-d5bd-464f-9852-08dcf4140d7f
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
maf anap - rep of moldova signed.signed.pdf
maf anap - rep of moldova signed.signed.pdf
ID: ae607254-89ad-489b-b896-500067951b5d
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
duae xontech systems s.r.l.signed.pdf
duae xontech systems s.r.l.signed.pdf
ID: b7807998-b13e-406c-9f6d-774f263f3d50
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
declarație privind disponibilitatea de acordare a suport tehnic xontech systems srl.signed.pdf
declarație privind disponibilitatea de acordare a suport tehnic xontech systems srl.signed.pdf
ID: c67c230a-06ce-44ec-a14a-ff9dac1756a7
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
anexa 8 declarație privind valabilitatea ofertei xontech systems s.r.l.signed.pdf
anexa 8 declarație privind valabilitatea ofertei xontech systems s.r.l.signed.pdf
ID: e16b4122-bd0e-45cf-9781-efd543a1bb94
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
anexa 7 cerere de participare xontech systems s.r.l.signed.pdf
anexa 7 cerere de participare xontech systems s.r.l.signed.pdf
ID: e5cf936e-fd4e-41f7-a2b9-a0793e3a8489
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
f3.3_formular informativ pentru ofertant xontech systems srl.signed.pdf
f3.3_formular informativ pentru ofertant xontech systems srl.signed.pdf
ID: ef02665f-b4d8-4543-ba79-800dd151965a
Квалификационные документы
MSIGN
Дата загрузки:
17.08.26 17:33
Дата открытия:
18.08.26 14:50
История аукциона
Просмотр аукциона
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Активный".
Разъяснения
Документ успешно подписан
OK