1
Период разъяснений
с 11.08.2026 09:54
по 21.08.2026 16:00
2
Подача предложений
с 21.08.2026 16:00
по 04.09.2026 16:00
осталось 3 дня
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка

5
Контракт

Статус Подача предложений
Оценочная стоимость без НДС 5 934 905,68 MDL
Период уточнений: 11 авг 2026, 9:54 - 21 авг 2026, 16:00
Подача предложений: 21 авг 2026, 16:00 - 4 сен 2026, 16:00

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Реклама
Подписаться
Реклама

Acoperiș: (demontarea elementelor de acoperis - invelitori, asbociment, PVC, carton, pinza, stuf, etc, inclusiv tunsul tablei recuperabile, esfacerea planseelor, demontarea elementelor de acoperis, centura monolita C1, consolidare frontonului, termoizolarea cerdacului, reparatie ferme metalice etc.)
Fațadă:( Demontari glafuri, pervazuri, placaje, desfaceri tencuieli, demontari corpuri de iliminat, consolidare fundatie, consolidare pereti, reparatie pardosea subsol, termoizolarea exterioara peretilor a cladirilor cu tencuieli fine pe termoizolant, reparatie scari, pereu, amenajare ect)

Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-6801, MOLDOVA, Яловенский, or.Ialoveni, Alexandru cel Bun, 33
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Ludmila RUSSU
Контактный номер
+373 268 2 72 93
Данные о закупке
Дата создания
11 авг 2026, 9:54
Дата последних изменений
11 авг 2026, 12:06
Achizitii.md ID
21665339
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Реклама
Документы процедуры закупок
contract antrepriza_precompletat.doc
Документация к предложению
contract antrepriza_precompletat
11.08.26 09:54
documentatie standard_lucrari_mod_2026.docx
Документация к предложению
documentatie standard
11.08.26 09:54
duae_casa de cultura.doc
Документация к предложению
duae
11.08.26 09:54
c.s. desfasurat_2-1-2 cc ialoveni fatada-f1d.signed.pdf c.s. desfasurat_2-1-2 cc ialoveni fatada-f1d.signed.pdf
Документация к предложению
caiet de sarcini_desfasurat 2-1-2 cc ialoveni fatada
11.08.26 12:06
c.s. desfasurat_2-1-1 cc ialoveni acop-f1d.signed.pdf c.s. desfasurat_2-1-1 cc ialoveni acop-f1d.signed.pdf
Документация к предложению
caiet de sarcini_desfasurat 2-1-1 cc ialoveni acoperis
11.08.26 12:06
Дата:
11 авг 2026, 10:39
Название вопроса:
Caiet de sarcini descifrat
Вопрос:
Buna ziua, stimata autoritate contractanta, rugam respectuos sa publicati Formularul nr 1B. sau formularul 5 fara preturi descifat. Multumim anticipat
Ответ (11 авг 2026, 12:08):
Buna ziua, am ăncarcat caietul de sarcini desfasurat. Multumim pentru observație.
Дата:
12 авг 2026, 10:13
Название вопроса:
Sesizare privind neconformitățile tehnice și abaterile de la standardele europene (EN)
Вопрос:
Prin prezenta, în calitate de operator economic interesat, vă supunem atenției de abateri tehnice și contradicții normative. Contradicția cu standardul european EN 13162 privind introducerea criteriului de „densitate”:La pozițiie „plăci din vată minerală, gr. 120mm,30 mm (densitatea nu mai mică de 135kg/m³)”. Abaterea: Conform standardului de referință EN 13162 (adoptat ca standard național SM EN 13162), densitatea brută (kg/m³) NU mai este un criteriu de performanță. Devizul omite specificarea indicilor obligatorii conform EN 13162, cum ar fi:Rezistența la tracțiune perpendiculară pe fețe (clasa TR): Pentru fațade este obligatorie clasa TR10 sau TR15 (minim 10-15 kPa).Rezistența la compresiune (clasa CS(10)): Minim 20-30 kPa si valoarea coeficientului de transfer termic λ.((ex: λ ≤ 0,035 - 0,037 W/mK).
Ответ (12 авг 2026, 21:44):
Operatorul poate utiliza materialele care sunt certificate conform cerințelor normative și corespund procesului tehnologic de termoizolare cu fixare mecanica și finisare cu tencuiala decorativă
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.