Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21665236
1
Период разъяснений
с
14.08.2026 11:54
по 24.08.2026 12:00
по 24.08.2026 12:00
2
Подача предложений
с
24.08.2026 12:00
по 18.09.2026 13:00
по 18.09.2026 13:00
осталось 14 дней
3
Аукцион
21.09.2026 15:00
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Подача предложений
Оценочная стоимость без НДС
3 000 000 MDL
Период уточнений:
14 авг 2026, 11:54 - 24 авг 2026, 12:00
Подача предложений:
24 авг 2026, 12:00 - 18 сен 2026, 13:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Подписаться невозможно
в период Подача предложений
Piese de schimb și consumabile pentru sistemele și echipamentele de control al frontierei
Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2059, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Petricani 19
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
14 авг 2026, 11:54
Дата последних изменений
18 авг 2026, 15:07
Achizitii.md ID
21665236
MTender ID
CPV
32500000-8 - Echipament de telecomunicaţii
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Piese de schimb pentru infrastructura rețelei TETRA
Бюджет: 1989200.0 MDL
Активный
Лот № 2 - Piese de schimb și consumabile pentru activitatea genistică
Бюджет: 693200.0 MDL
Активный
Лот № 3 - Piese de schimb și consumabile pentru sistemele UAS
Бюджет: 317600.0 MDL
Активный
Документы процедуры закупок
ds_bunuri_servicii piese de schimb.semnat.pdf
ds_bunuri_servicii piese de schimb.semnat.pdf
Документация к предложению
-
14.08.26 11:54
anunț de participare - piese de schimb.semnat.pdf
anunț de participare - piese de schimb.semnat.pdf
Документация к предложению
-
14.08.26 11:54
Дата:
18 авг 2026, 14:08
Название вопроса:
Lotul nr. 1, poziția 1.4 „Balizaje (inclusiv instalare)”
Вопрос:
Referitor la Lotul nr. 1 – Piese de schimb pentru infrastructura rețelei TETRA, poziția 1.4 „Balizaje (inclusiv instalare) – Iluminare turnuri – 30 buc.”, vă rugăm să ne comunicați informațiile tehnice necesare pentru elaborarea unei oferte conforme și comparabile.
În acest sens, vă rugăm să precizați:
dacă cantitatea de 30 buc. reprezintă:
30 de corpuri individuale de balizaj; sau
30 de sisteme complete de balizaj, câte unul pentru fiecare turn;
locația și înălțimea fiecărui turn pentru care se solicită instalarea balizajului;
tipul și configurația sistemului de balizaj solicitat pentru fiecare turn, inclusiv:
numărul de corpuri de iluminat;
poziționarea acestora pe turn;
tipul/intensitatea luminii de obstacol;
modul de funcționare – continuu sau intermitent;
standardul/normativul tehnic conform căruia urmează să fie realizat balizajul;
dacă turnurile dispun în prezent de:
sistem de balizaj existent;
cablare de alimentare;
tablouri/controller de comandă;
fotocelulă sau sistem automat de comandă zi/noapte;
protecții electrice și la supratensiune;
dacă oferta trebuie să includă:
demontarea balizajelor existente;
cablarea nouă până la punctele de instalare;
elementele de fixare și suporturile mecanice;
controllerul și sistemul de comandă;
protecțiile electrice;
lucrările la înălțime;
testarea și punerea în funcțiune;
dacă este necesară monitorizarea stării balizajului și semnalizarea/alarmarea defectării corpurilor de iluminat;
dacă Beneficiarul dispune de proiectele tehnice, pașapoartele turnurilor sau schemele actuale ale sistemelor de balizaj și dacă acestea pot fi puse la dispoziția operatorilor economici pentru elaborarea ofertei.
Informațiile solicitate sunt necesare pentru dimensionarea corectă a echipamentelor și lucrărilor și pentru asigurarea unei evaluări unitare și comparabile a ofertelor depuse.
Ответ (18 авг 2026, 15:12):
Bună ziua. Ca urmare a aspectelor semnalate de dumneavoastră, vă informăm că procedura a fost completată cu o nouă anexă. Vă rugăm să consultați documentația actualizată, disponibilă acum pe platforma de achiziții, în vederea pregătirii și depunerii ofertei dumneavoastră.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK