Выберите тип процедуры
1
Период разъяснений
с
10.08.2026 13:11
по 14.08.2026 15:01
по 14.08.2026 15:01
2
Подача предложений
с
14.08.2026 15:01
по 17.08.2026 15:01
по 17.08.2026 15:01
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Оценка
Оценочная стоимость без НДС
85 000 MDL
Период уточнений:
10 авг 2026, 13:11 - 14 авг 2026, 15:01
Подача предложений:
14 авг 2026, 15:01 - 17 авг 2026, 15:01
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.
Подписаться невозможно
в период Оценка
Achiziționarea hîrtiei A4 pentru imprimante
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Melestiu, 20
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Achiziții Publice Secția Achiziții Publice
Контактный номер
022 809 463
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
10 авг 2026, 13:11
Дата последних изменений
10 авг 2026, 19:20
Achizitii.md ID
21665143
MTender ID
CPV
30100000-0 - Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Документы процедуры закупок
Hîrtie A4 pentru imprimante
Дата:
10 авг 2026, 19:20
Название вопроса:
Clarificare poz. 1 Hârtie A4 pentru imprimante
Вопрос:
Va rugam sa informati ce hartie folositi? Sau dupa ce certificate va-ți orientat, doarece caracteristicele indicate in anuntul de participare sunt discrepante și mai mult se referă la hartia ofset in rulouri care folosesc tipografiile. Format:A4, Grosime : min. 106microni, Densitate aparentă:0,75-0,90 g/cm3, Continut de cenusa: 10-15%; Rezistența tracțiune KN/m: min 2.4, Lungime medie de rupere (KM) min 3.2 km. Caracteristicile de baza la hartia pentru imprimante de oficiu sunt: formatul, densitatea, grosimea, albeata si uneori opacitatea.
Ответ (11 авг 2026, 16:16):
Buna ziua.
Caracteristice tehnice indicate sunt standarde pentru Hîrtie A4, de calitate bună.
Hîrtie A4 pentru imprimante
Дата:
12 авг 2026, 15:26
Название вопроса:
Documentatie standart
Вопрос:
Buna ziua, adaugati va rog anuntul sau Specificatii nr.23 si nr.22 in format redactabil
Ответ (13 авг 2026, 14:54):
Buna ziua.
Documentele solicitate Specificatii nr.23 si nr.22, puteți găsi în Modele de documente achiziții publice pe site Agenției Achiziții Publice.
Hîrtie A4 pentru imprimante
Дата:
12 авг 2026, 15:30
Название вопроса:
Clarificare poz. 1 Hârtie A4 pentru imprimante
Вопрос:
În cadrul specificației tehnice pentru hârtia A4 sunt indicate următoarele cerințe:
gramaj: min. 80 ± 2 g/m²; grosime: min. 106 µm; densitate aparentă: 0,75–0,90 g/cm³.
Vă rugăm să clarificați modalitatea de confirmare/demonstrare a conformității cu cerința privind densitatea aparentă de 0,75–0,90 g/cm³, în condițiile în care certificatul/documentația tehnică emisă de producătorul produsului ofertat nu conține această caracteristică.
Totodată, având în vedere că densitatea aparentă poate fi determinată în funcție de gramajul și grosimea hârtiei, vă rugăm să precizați dacă pentru demonstrarea conformității cu această cerință se acceptă determinarea/calcularea densității aparente pe baza valorilor declarate pentru gramaj și grosime, conform relației corespunzătoare, sau dacă este obligatorie prezentarea unui raport de încercări/certificat emis de un laborator competent.
De asemenea, vă rugăm să clarificați dacă cerințele privind gramajul de 80 ± 2 g/m², grosimea de minimum 106 µm și densitatea aparentă de 0,75–0,90 g/cm³ trebuie îndeplinite cumulativ.
Ответ (13 авг 2026, 15:01):
Buna ziua.
Caracteristice tehnice indicate sunt standarde pentru Hîrtie A4, de calitate bună.
- Format: A4 (210 × 297 mm);
- Gramaj: min.80 ± 2 g/m²;
- Grosime: min. 106 μm;
- Densitate aparentă: de 0,75 – 0,90 g/cm³;
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK