Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21672668
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru (ocds... 23084 din 12.08.2025) încheiat prin procedura de achiziție publică nr. ocds-b3wdp1-MD-1721649223084 din 07.10.2024 „privind încheierea acordului-cadru - Dispozitivelor medicale cu coduri generice pentru anii 2025-2027 (reofertare 15) pentru anul 2026
1
Perioada de actualizare
de la
04.09.2026 17:56
până la 14.09.2026 12:00
până la 14.09.2026 12:00
au rămas 9 zile
2
Propunerea ofertelor
de la
14.09.2026 12:00
până la 21.09.2026 11:00
până la 21.09.2026 11:00
3
Licitaţie
22.09.2026 09:00
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Perioada de actualizare
Valoarea estimată fără TVA
2 159 673,30 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 17:56 - 14 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 sept 2026, 12:00 - 21 sept 2026, 11:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Perioada de actualizare
În scopul atribuirii contractelor subsecvente ca urmare a acordului-cadru
(ocds... 23084 din 12.08.2025) încheiat prin procedura de achiziție publică nr. ocds-b3wdp1-MD-1721649223084 din 07.10.2024 „privind încheierea acordului-cadru - Dispozitivelor medicale cu coduri generice pentru anii 2025-2027 (reofertare 15) pentru anul 2026
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 sept 2026, 17:56
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 17:56
Achizitii.md ID
21672668
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lot nr. 27-23084Lampa chirurgicala cu 2 sateliti (caracteristici de baza) 130230
Buget: 150000.0 MDL
Activ
Lotul nr. 2 - Lot nr. 29-23084Lampă fototerapie pentru nou-născuți (caracteristici de baza) 130260
Buget: 25000.0 MDL
Activ
Lotul nr. 3 - Lot nr. 38-23084Defibrilator extern, automat 130410
Buget: 42500.0 MDL
Activ
Lotul nr. 4 - Lot nr. 54-23084Burghiu traumatologic/ortopedic (caracteristici de bază) 130900
Buget: 31011.0 MDL
Activ
Lotul nr. 5 - Lot nr. 57-23084Masă pentru operații cu 5 secții (caracteristici avansate) 140120
Buget: 216667.0 MDL
Activ
Lotul nr. 6 - Lot nr. 70-23084Frigider pentru reactivi cu usa transparenta 100-200L 140700
Buget: 23334.0 MDL
Activ
Lotul nr. 7 - Lot nr. 72-23084Frigider pentru reactivi cu usa transparenta 300-400L 140720
Buget: 93336.0 MDL
Activ
Lotul nr. 8 - Lot nr. 80-23084Centrifugă de laborator (24 tuburi) 150920
Buget: 14485.0 MDL
Activ
Lotul nr. 10 - Lot nr. 107-23084Negatoscop un cadru cu LED 210720
Buget: 5834.0 MDL
Activ
Lotul nr. 11 - Lot nr. 108-23084Negatoscop doua cadruri cu LED 210730
Buget: 8333.0 MDL
Activ
Lotul nr. 12 - Lot nr. 127-23084Electrocardiograf cu 6 canale, caracteristici de baza 260220
Buget: 28944.0 MDL
Activ
Lotul nr. 13 - Lot nr. 129-23084Electrocardiograf 6 canale, caracteristici avansate cu troleu pe rotile 260222
Buget: 17515.0 MDL
Activ
Lotul nr. 14 - Lot nr. 143-23084Pulsoximetru portabil, Nou-nascut 260420
Buget: 14146.0 MDL
Activ
Activ
Lotul nr. 20 - Lot nr. 154-23084Tensiometru Adult cu fonoendoscop 260710
Buget: 22350.0 MDL
Activ
Lotul nr. 22 - Lot nr. 167-23084Autoclav 21-25L, cu vacuum, clasa B 270110
Buget: 56000.0 MDL
Activ
Lotul nr. 23 - Lot nr. 170-23084Autoclav 100 l cu încărcare orizontală (oțel AISI 316L) cu ciclu de vacuum 270140
Buget: 372057.0 MDL
Activ
Lotul nr. 24 - Lot nr. 181-23084Distilator cu mono distilare 4L 270410
Buget: 27500.0 MDL
Activ
Lotul nr. 25 - Lot nr. 206-23084Incubator pentru nou-născuți 300600
Buget: 797500.0 MDL
Activ
Lotul nr. 26 - Lot nr. 212-23084Dispozitiv pentru electroterapie 400140
Buget: 83333.3 MDL
Activ
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini _15.signed.pdf
caiet de sarcini _15.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
4.09.26 17:56
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK