1
Perioada de actualizare
de la 04.09.2026 15:25
până la 09.09.2026 15:22
au rămas 4 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 09.09.2026 15:22
până la 14.09.2026 15:22
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 146 420 MDL
Perioada clarificărilor: 4 sept 2026, 15:25 - 9 sept 2026, 15:22
Perioada de depunere a ofertelor: 9 sept 2026, 15:22 - 14 sept 2026, 15:22
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Tip: Licență Microsoft Office 365 cu acces la actualizări în permanență; Termenul licenței: 12 luni. Aplicații Office obligatorii: Word, Excel, PowerPoint, Teams, One Drive, SharePoint. Cerințe speciale obligatorii: Microsoft Teams să includă toate funcționalitățile de bază: - Chat, Comunicare Audio și Video în Teams - Colaborare și acces la aplicațiile Office365 - Conferințe și întâlniri audio și video - Versiune mobilă Teams pentru orice dispozitiv Office pentru 5 dispozitive. Cantitatea - 46 Licențe
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Inna Martînova
Telefonul de contact
068777113
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 16:24
Valoarea estimată (fără TVA)
146 420 MDL
Achizitii.md ID
21672609
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162
Durata contractului
17 sept 2026 15:25 - 31 dec 2026 14:25
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Licență pachet Microsoft Office 365 CPV: 48300000-1 - Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistică, planificare şi productivitate
Cantitatea: 46.0
Unități de măsură: Unitate
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
202609041523_Anunt de participare de valoare mică simplificat.docx
tenderNotice
Anunt de participare
4.09.26 15:25
202609041523_Anunt de participare de valoare mică simplificat.semnat.pdf
Specificaţie tehnică
Anunt cu anexe pentru completare
4.09.26 15:25
Licență pachet Microsoft Office 365
Data:
4 sept 2026, 16:24
Subiectul întrebării:
Cantitate
Întrebare:
Bună ziua, Vă rugăm să clarificați dacă se solicită 46 de licențe Microsoft Office 365, valabile pentru 12 luni, câte una pentru fiecare utilizator, fiecare licență permițând utilizarea aplicațiilor Office și a versiunii mobile Microsoft Teams (Android/iOS) pe maximum 5 dispozitive ale utilizatorului, sau dacă numărul de 46 reprezintă cantitatea totală de dispozitive care urmează a fi licențiate.
Răspuns (4 sept 2026, 16:56):
Bună ziua, Vă comunicăm că se solicită 46 de licențe Microsoft Office 365, valabile pentru o perioadă de 12 luni, câte o licență pentru fiecare utilizator. Fiecare licență va permite utilizatorului utilizarea aplicațiilor Office și a versiunii mobile Microsoft Teams (Android/iOS), în limitele și condițiile de licențiere stabilite de producător, inclusiv utilizarea pe maximum 5 dispozitive ale utilizatorului, după caz. Prin urmare, cantitatea de 46 se referă la numărul de licențe/utilizatori și nu la numărul total de dispozitive care urmează a fi licențiate.
Subiectul întrebării
Întrebare
Clarificări