Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21672592
1
Perioada de actualizare
de la
04.09.2026 15:21
până la 14.09.2026 11:00
până la 14.09.2026 11:00
au rămas 9 zile
2
Propunerea ofertelor
de la
14.09.2026 11:00
până la 05.10.2026 11:00
până la 05.10.2026 11:00
3
Licitaţie
06.10.2026 09:00
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Perioada de actualizare
Valoarea estimată fără TVA
4 243 716,80 MDL
Perioada clarificărilor:
4 sept 2026, 15:21 - 14 sept 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 sept 2026, 11:00 - 5 oct 2026, 11:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Perioada de actualizare
Achiziţionarea centralizată a Dezinfectanților conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice- IMSP- pentru anul 2027 (listă suplimentară)
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
4 sept 2026, 15:21
Data ultimilor modificări
4 sept 2026, 15:21
Achizitii.md ID
21672592
MTender ID
CPV
24450000-3 - Produse agrochimice
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lot nr. 1 Peroxid de hidrogen, soluție concentrată 33-35% (medicinal)
Buget: 290500.0 MDL
Activ
Lotul nr. 2 - Lot nr. 2 Detergent pentru ADELA-2-200L, Sumer, Turcia.
Buget: 33000.0 MDL
Activ
Activ
Lotul nr. 4 - Lot nr. 4 Agent de sterilizare pentru Sterilizatorul cu Plasmă Reno S130D. Capsule cu H2O2 10 ml. de unică folosință.
Buget: 825000.0 MDL
Activ
Lotul nr. 6 - Lot nr. 6 Detergent sanitizer neutralizer pentru Euronda Eurosafe 60
Buget: 40900.0 MDL
Activ
Lotul nr. 10 - Lot nr. 10 Detergent pentru Matachana MAT LD521XLS, Sterilmed WD, Steelco DS610/1SL
Buget: 579375.0 MDL
Activ
Lotul nr. 12 - Lot nr. 12 Detergent enzimatic pentru model Detrowasch
Buget: 116666.67 MDL
Activ
Lotul nr. 13 - Lot nr. 13 Dezinfectant pentru Melag MELAtherm 10
Buget: 9166.68 MDL
Activ
Lotul nr. 14 - Lot nr. 14 Detergent enzimatic pentru Ligașur
Buget: 12750.0 MDL
Activ
Activ
Activ
Lotul nr. 17 - Lot nr. 17 Soluție gata de utilizare pentru îndepărtarea petelor de iod de pe suprafețe din blocul operator
Buget: 3600.0 MDL
Activ
Lotul nr. 18 - Lot nr. 18 Detergent universal pentru curățare zilnică a suprafețelor și pardoselilor in sala de operatie.
Buget: 4600.0 MDL
Activ
Lotul nr. 20 - Lot nr. 20 Agent de sterilizare pentru plasmă (Peroxid de hidrogen 50%)
Buget: 765000.0 MDL
Activ
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare dezinfectanti_suplimentar.signed.pdf
anunt de participare dezinfectanti_suplimentar.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
4.09.26 15:21
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK