Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21671968
1
Perioada de actualizare
de la
03.09.2026 14:51
până la 14.09.2026 13:00
până la 14.09.2026 13:00
au rămas 10 zile
2
Propunerea ofertelor
de la
14.09.2026 13:00
până la 22.09.2026 13:30
până la 22.09.2026 13:30
3
Licitaţie
23.09.2026 15:00
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Perioada de actualizare
Valoarea estimată fără TVA
22 000 000 MDL
Perioada clarificărilor:
3 sept 2026, 14:51 - 14 sept 2026, 13:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 sept 2026, 13:00 - 22 sept 2026, 13:30
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Perioada de actualizare
Achiziționarea dispozitivelor medicale Achiziționarea dispozitivelor medicale Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare conform necesității IMSP CNTS REPETAT
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 14:51
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 16:53
Achizitii.md ID
21671968
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Costul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lotul nr. 1 - Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare
Buget: 22000000.0 MDL
Activ
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare 03.09.2026 cnts repetat.signed.pdf
anunț de participare 03.09.2026 cnts repetat.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
3.09.26 14:51
Data:
3 sept 2026, 16:53
Subiectul întrebării:
Kit de flux pe ciclu de unica folosință
Întrebare:
Stimate autoritate !
Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare, fiind un sistem modern permite procesarea plasmei in cantități mai mari, folosind un kit de unica folosință reduceți semnificativ numarul de proceduri de ultrafiltrare/diafiltrare, insă crește volumul ce poate fi procesat într-un singur proces de ultrafiltrare, lotul de preparat devine mai mare și sinecostul preparatului va deveni mai mic.
La aceasta procedura nimeni nu a participat in procedura anterioara din motiv ca cerinta de livrare si includere in bugetul alocat nu doar a sistemului de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare dar si suplimentar - 100 de proceduri (kituri) de ultrafiltrare/diafiltrare schimba totalmente situatia.
Pentru ca Beneficiarul sa se poata incadra în bugetul alocat, ar trebui să reduceți semnificativ nr. de consumabile de unică folosință sau in general sa excludeti acele 100 de proceduri (kituri) solicitate.
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK