1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 14:21
până la 09.09.2026 10:00
au rămas 5 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 09.09.2026 10:00
până la 15.09.2026 10:00
3
Licitaţie
nu va fi folosită
4
Evaluare

5
Contract

Statut Perioada de actualizare
Valoarea estimată fără TVA 416 666,67 MDL
Perioada clarificărilor: 3 sept 2026, 14:21 - 9 sept 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 9 sept 2026, 10:00 - 15 sept 2026, 10:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Publicitate
Abonează-te
Publicitate

Rețeaua termică este împărțită în patru tronsoane. Lungimile traseelor sunt: Tronsonul 1 - 30,00 m; Tronsonul 2 - 43,00 m; Tronsonul 3 - 8,20 m; Tronsonul 4 - 37,00 m. Lungimea totală a traseului este 118,20 m. Conductele tur-retur prevăzute pentru montare au lungimea totală de 236,40 m: 60,00 m pe Tronsonul 1, 86,00 m pe Tronsonul 2, 16,40 m pe Tronsonul 3 și 74,00 m pe Tronsonul 4. Conducta principală solicitată este țeavă din oțel preizolată cu poliuretan rigid PUR, DN 125, diametrul exterior al țevii din oțel 133x4,0 mm și diametrul mantalei 200 mm, inclusiv elementele fasonate și accesoriile compatibile prevăzute în Formularul nr. 1B.

Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Petru Prodius
Telefonul de contact
022 25-24-70; 062161754
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 14:21
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 14:38
Achizitii.md ID
21671918
CPV
45230000-8 - Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, de autostrăzi, de şosele, de aerodromuri şi de căi ferate; lucrări de nivelare
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
tenderNotice
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:21
Subiectul întrebării
Întrebare
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.