Achiziţie publică
21671886
Calculator
1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 12:00
până la 07.09.2026 10:00
până la 07.09.2026 10:00
au rămas 3 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 10:00
până la 10.09.2026 10:00
până la 10.09.2026 10:00
3
Licitaţie
11.09.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
66 120 MDL
Perioada clarificărilor:
3 sept 2026, 12:00 - 7 sept 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
7 sept 2026, 10:00 - 10 sept 2026, 10:00
Începutul licitației:
11 sept 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
CPU: Data lansării începînd cu Q1'24, Frecvenţa de bază: 2.5- 4.5GHz, Cache L3 20MB, DDR4 3200 MT/s, Cores 6, Integrated Graphics: să menţină minimum DirectX11. Placa de baza M.2 NVMe, SATA-III, USB3.2, CPU-Graphics, D-Sub, 1 х DVI sau HDMI, GB LAN, min.2 DDR4/DDR5, Audio, PCI-Ex16, mATX. SSD min. 256GB (M.2 NVMe Type 2280 R/W:2900/1300MB/s
HDD 1TB SATA-III 7200RPM, 6Gb/sec, min. 64MB
Memorie operativa DDR4/DDR5 8Gb, min. 3200 MHz,
Cooler max. 21db
MiddleTower, ATX, min. 650W CE (20+4pin), Audio, USB2.0, USB 3.0 on front Tastiera Standard USB (En, Ru,Ro)
Mouse Optical min. 1000dpi, USB Windows Pro x64 RO + Libre Office/Open Office
Garantia la echipament 4 ani (48 luni).
HDD 1TB SATA-III 7200RPM, 6Gb/sec, min. 64MB
Memorie operativa DDR4/DDR5 8Gb, min. 3200 MHz,
Cooler max. 21db
MiddleTower, ATX, min. 650W CE (20+4pin), Audio, USB2.0, USB 3.0 on front Tastiera Standard USB (En, Ru,Ro)
Mouse Optical min. 1000dpi, USB Windows Pro x64 RO + Libre Office/Open Office
Garantia la echipament 4 ani (48 luni).
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2003, MOLDOVA, mun.Chişinău, or.Durleşti, str. Cartusa 56
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 11:26
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 12:00
Valoarea estimată (fără TVA)
66 120 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
661,20 MDL
Achizitii.md ID
21671886
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2003, MOLDOVA, mun.Chişinău, or.Durleşti, str. Cartusa 56
Durata contractului
14 sept 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
CPU: Data lansării începînd cu Q1'24, Frecvenţa de bază: 2.5- 4.5GHz, Cache L3 20MB, DDR4 3200 MT/s, Cores 6, Integrated Graphics: să menţină minimum DirectX11. Placa de baza M.2 NVMe, SATA-III, USB3.2, CPU-Graphics, D-Sub, 1 х DVI sau HDMI, GB LAN, min.2 DDR4/DDR5, Audio, PCI-Ex16, mATX. SSD min. 256GB (M.2 NVMe Type 2280 R/W:2900/1300MB/s
HDD 1TB SATA-III 7200RPM, 6Gb/sec, min. 64MB
Memorie operativa DDR4/DDR5 8Gb, min. 3200 MHz,
Cooler max. 21db
MiddleTower, ATX, min. 650W CE (20+4pin), Audio, USB2.0, USB 3.0 on front Tastiera Standard USB (En, Ru,Ro)
Mouse Optical min. 1000dpi, USB Windows Pro x64 RO + Libre Office/Open Office
Garantia la echipament 4 ani (48 luni).
CPV: 30200000-1 - Echipament şi accesorii pentru computer
Cantitatea: 8.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
3.09.26 12:00
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK