Achiziţie publică
21671816
Lot 4/ Fructe exotice
1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:30
până la 08.09.2026 12:00
până la 08.09.2026 12:00
au rămas 4 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 08.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 14:55
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
16 417 MDL
Perioada clarificărilor:
3 sept 2026, 11:30 - 8 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor:
8 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației:
14 sept 2026, 14:55
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Lot 4/ Fructe exotice
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 9:28
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:30
Valoarea estimată (fără TVA)
16 417 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
164,17 MDL
Achizitii.md ID
21671816
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 30 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Kiwi,calibrate, proaspete, sănătoase, întregi, curate, cu aspect caracteristic soiului. Fructele trebuie să fie ferme, fără putregai, mucegai, lovituri sau deteriorări. Pulpa trebuie să prezinte consistență corespunzătoare, fără semne de fermentare. Fără miros și gust străin, fara semne de alterare(100-150g) cat.extra. Graficul de livrare1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Banane, calibrate 180-200 gr., proaspete, sănătoase, curate, întregi, cu formă și culoare caracteristice soiului. fără înnegrire excesivă, putregai, mucegai, lovituri sau deteriorări mecanice. Nu se admit fructe excesiv de coapte, moi sau fermentate. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare - 1/7 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 250.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Portocale calibrate (200-250gr.), proaspete, sănătoase, curate, întregi, bine dezvoltate, cu formă și culoare caracteristice soiului. Fructele trebuie să fie ferme și suculente, fără putregai, mucegai, lovituri profunde, zone moi sau deteriorări provocate de dăunători. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare 1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 250.0
Unități de măsură: Kilogram
4)
Denumirea
Greifruct calibrat (250-300gr.), proaspăt, sănătos, curat, întreg, bine dezvoltat, cu formă și culoare caracteristice soiului. Fără putregai, mucegai, zone moi, lovituri profunde sau deteriorări mecanice. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare 1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 150.0
Unități de măsură: Kilogram
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
3.09.26 11:30
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK