Achiziţie publică
21671816
Lot 2/ Roșii, castraveți, rădăcină de țelină
1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:30
până la 08.09.2026 12:00
până la 08.09.2026 12:00
au rămas 4 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 08.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 14:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
5 945 MDL
Perioada clarificărilor:
3 sept 2026, 11:30 - 8 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor:
8 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației:
14 sept 2026, 14:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Lot 2/ Roșii, castraveți, rădăcină de țelină
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 9:28
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:30
Valoarea estimată (fără TVA)
5 945 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
59,45 MDL
Achizitii.md ID
21671816
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 30 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Rosii rotunde cat. Extra, proaspete, sănătoase, curate, întregi, cu aspect și culoare caracteristice soiului și gradului de maturitate. Coapte corespunzător pentru consum, ferme, fără lovituri, crăpături profunde, putregai, mucegai sau deteriorări provocate de dăunători. Fără miros și gust străin. Nu se admit fructe excesiv de moi sau supracoapte.fără semne de alterare. Grafic de livrare 1/7 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 70.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Rădăcini de țelină cu formă rotundă, netedă, fără pământ, >200gr., proaspete, sănătoase, mature, ferme, întregi și curate. Fără putregai, mucegai, zone moi, crăpături profunde, deteriorări mecanice sau urme de infestare. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare 1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Castraveti proaspeti, calitate extra, sănătoși, curați, întregi, cu formă, culoare și consistență caracteristice soiului. Fermitate corespunzătoare, fără îngălbenire excesivă, ofilire, putregai, mucegai, lovituri sau deteriorări mecanice. Fără gust amar pronunțat și fără miros străin, fara semne de alterare. Ambalaj (2-5kg). Graficul de livrare 1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 70.0
Unități de măsură: Kilogram
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
3.09.26 11:30
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK