Achiziţie publică
21671816
Lot 1/ Legume, verdeață, mere
1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:30
până la 08.09.2026 12:00
până la 08.09.2026 12:00
au rămas 4 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 08.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 14:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
246 796 MDL
Perioada clarificărilor:
3 sept 2026, 11:30 - 8 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor:
8 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației:
14 sept 2026, 14:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Lot 1/ Legume, verdeață, mere
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 9:28
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:30
Valoarea estimată (fără TVA)
246 796 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
2 467,96 MDL
Achizitii.md ID
21671816
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 30 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cartofi , diametru > 6cm, curați, întregi, gust și miros specific cartofului. Fără pământ, semne de alterare, mucegăire sau putrezire, încolțire, înverzire, înghețare. Ambalat saci din plasă 20kg. Graficul de livrare-1/10 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 15500.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Ceapă diametru > 5 cm, sănătoasă, întreagă, curată și bine uscată. Fără pământ, semne de alterare, putregai, mucegai, încolțire, lovituri sau deteriorări mecanice.Fără miros și gust străin. Graficul de livrare-1/10 zile
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 2200.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Morcov diametru >5cm, sănătoși, întregi, curați, de formă și culoare caracteristice soiului. Fără pământ, putregai, mucegai, crăpături profunde, lovituri, ofilire, fără semne de alterare și miros străin. Graficul de livrare-1/10 zile
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 2500.0
Unități de măsură: Kilogram
4)
Denumirea
Sfeclă roşie >200gr., sănătoasă, tare, întreagă și curată. fără semne de alterare, Fără pământ, putregai, mucegai, deteriorări mecanice profunde, zone moi, înghețare. Fără miros și gust străin. Graficul de livrare-1/10 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 1700.0
Unități de măsură: Kilogram
5)
Denumirea
Varză proaspătă >1kg, sănătoasă, curată, bine formată, compactă și fermă, cu frunze caracteristice soiului. Fără putregai, mucegai, îngălbenire, ofilire, deteriorări mecanice profunde. Fără semne de alterare, fără miros și gust străin. Graficul de livrare-1/10 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 2300.0
Unități de măsură: Kilogram
6)
Denumirea
Verdeaţă (pătrunjel, mărar) prospătă, curată, sănătoasă, fragedă, cu frunze și tulpini bine dezvoltate, de culoare verde caracteristică. Fără frunze îngălbenite, ofilite, putrezite sau deteriorate. Fără pământ, impurități, insecte sau urme de infestare. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare-1/3 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 345.0
Unități de măsură: Kilogram
7)
Denumirea
Mere proaspete, cat. extra, calibrate (200-250 g c/s), sănătoase, curate, întregi, cu formă, culoare și gust caracteristice soiului. Fructele trebuie să fie ferme, ajunse la maturitatea corespunzătoare consumului. Fără putregai, mucegai, lovituri profunde, crăpături, ofilire sau urme de infestare cu dăunători. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare - 1/7 zile.
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 3100.0
Unități de măsură: Kilogram
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
3.09.26 11:30
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK