Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21667196
1
Perioada de actualizare
de la
14.08.2026 14:51
până la 19.08.2026 13:21
până la 19.08.2026 13:21
2
Propunerea ofertelor
de la
19.08.2026 13:21
până la 26.08.2026 20:21
până la 26.08.2026 20:21
3
Licitaţie
de la
28.08.2026 15:00
până la 28.08.2026 15:18
până la 28.08.2026 15:18
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Evaluare
Valoarea estimată fără TVA
527 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 14:51 - 19 aug 2026, 13:21
Perioada de depunere a ofertelor:
19 aug 2026, 13:21 - 26 aug 2026, 20:21
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Evaluare
Servicii de organizare a evenimentului Gala „Moldova Eco Energetică” ediția 2026
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Albișoara 38, et. 4
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Mircea Migherea
Telefonul de contact
022499444 ext.5
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 14:51
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 13:21
Achizitii.md ID
21667196
MTender ID
CPV
79950000-8 - Servicii de organizare de expoziţii, de târguri şi de congrese
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini evenimente mee 2026 (1).signed.pdf
caiet de sarcini evenimente mee 2026 (1).signed.pdf
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:51
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:51
specificații tehnice.docx
Istoricul documentului
-
specificații tehnice.docx
ID: 4e011d8a-2d0c-4562-8dc9-ff96039b8b82
Documentele la ofertă
-
specificații tehnice.docx
ID: 4e011d8a-2d0c-4562-8dc9-ff96039b8b82
Documentele la ofertă
Documentele la ofertă
-
18.08.26 13:21
Data:
17 aug 2026, 09:38
Subiectul întrebării:
Promovarea plătită
Întrebare:
Referitor la pct. 1.6 – „Implementarea campaniei de promovare pre și post eveniment pe social media”, vă rugăm să clarificați ce presupune noțiunea de „promovare” a anunțurilor pe rețelele sociale Facebook, LinkedIn și Google Ads.
Mai exact, cerința presupune doar publicarea și distribuirea organică a materialelor pe canalele indicate sau include și promovarea plătită a acestora (boosting/sponsored ads) prin intermediul platformelor Facebook/Meta Ads, LinkedIn Ads și Google Ads?
În cazul în care se solicită și promovare plătită, vă rugăm să precizați:
* dacă autoritatea contractantă dispune de un buget media/Ads separat, destinat promovării plătite a campaniei;
* sau dacă bugetul efectiv pentru Ads trebuie estimat și inclus de către operatorul economic în prețul ofertei, în cadrul poziției 1.6.
În cea de-a doua situație, vă rugăm să indicați bugetul minim de promovare plătită sau nivelul minim de expunere/rezultate solicitat (reach, impressions, clicks etc.), astfel încât operatorii economici să poată calcula ofertele financiare în baza acelorași condiții și să poată fi asigurată comparabilitatea acestora.
Mulțumim.
Răspuns (17 aug 2026, 10:00):
Promovarea presupune plasarea, distribuirea și boosting/sponsorizarea acestora pe platformele menționate. Bugetul este unul comun pentru plasare și sponsorizarea pe platforme. Operatorul economic trebuie să propună oferta în cadrul poziției 1.6.
Data:
17 aug 2026, 10:18
Subiectul întrebării:
Este nevoie de catering?
Întrebare:
Menționăm că la pct. 1.1 este prevăzută cerința ca locația să dispună de o zonă separată pentru servirea mesei, însă în specificațiile tehnice și în specificația de preț nu sunt indicate distinct serviciile de catering.
În cazul în care asigurarea cateringului intră în responsabilitatea operatorului economic, vă rugăm să precizați tipul serviciului solicitat (coffee break, recepție, cină/bufet etc.), numărul de persoane și cerințele minime privind meniul, pentru a putea include corect aceste costuri în oferta financiară.
Răspuns (17 aug 2026, 10:54):
Nu intra in responsabilitatea operatorului economic cateringului.
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK