Achiziţie publică
21667000
Reagenți pentru analizatorul URIT 910C
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 11:20
până la 19.08.2026 10:00
până la 19.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 19.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 11:00
până la 24.08.2026 11:00
3
Licitaţie
25.08.2026 14:32
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
41 400 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 11:20 - 19 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
19 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 11:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 14:32
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Reagenți pentru analizatorul URIT 910C
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD 6501, MOLDOVA, Anenii Noi, or.Anenii Noi, or Anenii Noi, str Uzinelor 30
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 11:00
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 11:20
Valoarea estimată (fără TVA)
41 400 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
414 MDL
Achizitii.md ID
21667000
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD 6501, MOLDOVA, Anenii Noi, or.Anenii Noi, or Anenii Noi, str Uzinelor 30
Durata contractului
1 sept 2026 00:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Complet
2)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
3)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
4)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
5)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
6)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
7)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
8)
Denumirea
Reagenti UR-ISE Ⅱ R1: Standard solution A (400mL/bottle); R2: Standard solution B (100mL/bottle); R3: Cleaning solution(20mL/bottle).
CPV: 33696000-5 - Reactivi şi produse de contrast
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
15-26 anunt de_participare_ 2 sem 2026 reagenti pentru analizatori.pdf
15-26 anunt de_participare_ 2 sem 2026 reagenti pentru analizatori.pdf
tenderNotice
-Anunt de participare
14.08.26 11:20
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
Clarificări pentru participanți
- Documentatie Standard
14.08.26 11:20
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Profilabdiagnostic SRL
Preţul ofertei:
40 920 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 11:00
2. anexa 8 declaraia privind valabilitatea ofertei.semnat.pdf
2. anexa 8 declaraia privind valabilitatea ofertei.semnat.pdf
ID: 0f8278cf-4e42-4353-8d00-a02293d8e206
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
cerere de participare.semnat.pdf
cerere de participare.semnat.pdf
ID: 14ff85ed-7f6c-4358-9898-b378e5e49f1a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
6. certificat de inregistrare - extras 2026.semnat.pdf
6. certificat de inregistrare - extras 2026.semnat.pdf
ID: 36227b4a-6df1-4a8d-83d0-a5450527011a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
ce declaratia conformity.semnat.pdf
ce declaratia conformity.semnat.pdf
ID: 4bb2c3e0-d9b2-4487-a791-0839b669adbc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
certificat privind lipsa restantelor -03.09.2026 .semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor -03.09.2026 .semnat.pdf
ID: 52e11647-4d4b-486e-9936-2d381cb55e10
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
7 - 8 declaratii conform cerintelor .semnat.pdf
7 - 8 declaratii conform cerintelor .semnat.pdf
ID: a45116f5-d91f-4d74-9714-2e0e39736c37
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
ce tuv iso13485 urit val.09.2026.pdf
ce tuv iso13485 urit val.09.2026.pdf
ID: d9b2b415-c018-406e-b465-2a2ffd6127e4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 13:27
Data deschiderii:
24.08.26 15:33
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK