Achiziţie publică
21667000
Reagenti pentru analizatorul COBAS C 111
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 11:20
până la 19.08.2026 10:00
până la 19.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 19.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 11:00
până la 24.08.2026 11:00
3
Licitaţie
25.08.2026 13:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
109 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 11:20 - 19 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
19 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 11:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 13:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Reagenti pentru analizatorul COBAS C 111
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD 6501, MOLDOVA, Anenii Noi, or.Anenii Noi, or Anenii Noi, str Uzinelor 30
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 11:00
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 11:20
Valoarea estimată (fără TVA)
109 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 090 MDL
Achizitii.md ID
21667000
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD 6501, MOLDOVA, Anenii Noi, or.Anenii Noi, or Anenii Noi, str Uzinelor 30
Durata contractului
1 sept 2026 00:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
2)
Denumirea
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Complet
3)
Denumirea
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
4)
Denumirea
BIL-T, Gen-3, 400T, cobas c111 05795648190/38220000
CPV: 33696000-5 - Reactivi şi produse de contrast
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
5)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Complet
6)
Denumirea
Cantitatea: 8.0
Unități de măsură: Complet
7)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Complet
8)
Denumirea
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
9)
Denumirea
Cantitatea: 7.0
Unități de măsură: Complet
10)
Denumirea
HDL-C Gen.4, 200Tests cobas c111 07528604190/38220000
CPV: 33696000-5 - Reactivi şi produse de contrast
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Complet
11)
Denumirea
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
12)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Complet
13)
Denumirea
Cantitatea: 7.0
Unități de măsură: Complet
14)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Complet
15)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Complet
16)
Denumirea
Cantitatea: 7.0
Unități de măsură: Complet
17)
Denumirea
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Complet
18)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Complet
19)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Complet
20)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Complet
21)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Unitate
22)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Unitate
23)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
24)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
25)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
26)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
27)
Denumirea
Cantitatea: 5.0
Unități de măsură: Complet
28)
Denumirea
Cantitatea: 5.0
Unități de măsură: Complet
29)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Complet
30)
Denumirea
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
31)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Complet
32)
Denumirea
Cantitatea: 5.0
Unități de măsură: Complet
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
15-26 anunt de_participare_ 2 sem 2026 reagenti pentru analizatori.pdf
15-26 anunt de_participare_ 2 sem 2026 reagenti pentru analizatori.pdf
tenderNotice
-Anunt de participare
14.08.26 11:20
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
Clarificări pentru participanți
- Documentatie Standard
14.08.26 11:20
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
IM Becor SRL
Preţul ofertei:
110 085,32 MDL
Statut:
în aşteptare
Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
anexa nr 7 cerere de participare.signed.pdf
anexa nr 7 cerere de participare.signed.pdf
ID: 1b6336cc-c4d1-4189-b4e3-7c20075c0a7b
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 10:11
Data deschiderii:
24.08.26 11:00
specificatii de pret .signed.pdf
specificatii de pret .signed.pdf
ID: 6349d174-142e-42f2-9aaf-e8dedaa18b93
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 10:39
Data deschiderii:
24.08.26 11:00
anexa nr 8 declarația valabilitatea ofertei.signed.pdf
anexa nr 8 declarația valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: c365c627-811c-4c05-b3c4-6276e92bf9ed
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 10:11
Data deschiderii:
24.08.26 11:00
specificatii tehnice .signed.pdf
specificatii tehnice .signed.pdf
ID: cd96a4c4-4089-4d69-9b0b-35ab5bb64682
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 10:39
Data deschiderii:
24.08.26 11:00
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK