1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 08:43
până la 19.08.2026 08:00
2
Propunerea ofertelor
de la 19.08.2026 08:00
până la 24.08.2026 08:00
3
Licitaţie
nu va fi folosită
4
Evaluare

5
Contract

Statut Evaluare
Valoarea estimată fără TVA 582 083,58 MDL
Perioada clarificărilor: 14 aug 2026, 8:43 - 19 aug 2026, 8:00
Perioada de depunere a ofertelor: 19 aug 2026, 8:00 - 24 aug 2026, 8:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Publicitate
Publicitate

Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca

Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3014, MOLDOVA, Soroca, s.Bulboci, Bulboci
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Cojocaru Iurie
Telefonul de contact
067633775
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 8:43
Data ultimilor modificări
16 aug 2026, 13:29
Achizitii.md ID
21666912
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
ds- lucrari.docx
Documentele la ofertă
-ds- lucrari.docx
14.08.26 08:43
duae.doc
Documentele la ofertă
-duae.doc
14.08.26 08:43
anunț de participare.signed.pdf anunț de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-anunț de participare.signed.pdf
14.08.26 08:43
caiet de sarcini.pdf caiet de sarcini.pdf
Documentele la ofertă
-caiet de sarcini.pdf
14.08.26 08:43
Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Data:
16 aug 2026, 13:29
Subiectul întrebării:
Clarificari
Întrebare:
Documentația publicată conține lista cantităților de lucrări, însă nu conține proiectul tehnic, planul general de amplasare și detaliile de execuție necesare pentru calcularea corectă a ofertei și executarea lucrărilor în condiții de siguranță. Solicităm să publicați sau să puneți la dispoziția tuturor ofertanților: Proiectul tehnic verificat și aprobat. Planul general cu amplasarea și orientarea exactă a fiecărui echipament. Cotele terenului, pantele și soluția de evacuare a apelor pluviale. Desenele și detaliile fundațiilor pentru fiecare tip de echipament. Dimensiunile, adâncimea, clasa betonului, armarea și sistemul de ancorare pentru fiecare fundație. Detaliile constructive pentru piatra spartă, pavaj, Informația privind existența rețelelor subterane în zona lucrărilor. Confirmarea dacă sunt necesare acte permisive și cui îi revine obligația obținerii acestora. Indicarea persoanei responsabile de supravegherea tehnică și a procedurii de recepție a lucrărilor. În lipsa proiectului și a detaliilor de execuție, ofertanții nu pot calcula în condiții egale costurile reale, nu pot stabili corect soluțiile de fundare și nu își pot asuma răspunderea pentru stabilitatea și siguranța echipamentelor instalate. Solicităm publicarea documentației și corectarea cantităților înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor.
Răspuns (17 aug 2026, 16:33):
Nu dispunem de: Proiectul tehnic verificat și aprobat. Planul general cu amplasarea și orientarea exactă a fiecărui echipament. Cotele terenului, pantele și soluția de evacuare a apelor pluviale. Lucrarile vor fi efectuate conform caietului de sarcini.
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.