Achiziţie publică
21666787
Cartofi, Legume proaspete
1
Perioada de actualizare
de la 13.08.2026 15:57
până la 18.08.2026 10:00
până la 18.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 16:00
până la 24.08.2026 16:00
3
Licitaţie
de la 25.08.2026 15:00
până la 25.08.2026 15:09
până la 25.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
110 000 MDL
Perioada clarificărilor:
13 aug 2026, 15:57 - 18 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 16:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Cartofi, Legume proaspete
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2089, MOLDOVA, mun.Chişinău, s.Ciorescu, str. Alexandru cel Bun nr.17
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
26 aug 2026, 15:58
Valoarea estimată (fără TVA)
110 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 100 MDL
Achizitii.md ID
21666787
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2089, MOLDOVA, mun.Chişinău, s.Ciorescu, str. Alexandru cel Bun nr.17
Durata contractului
1 sept 2026 15:57 - 31 dec 2026 14:57
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608131550_ANUNȚ nr. 8.1.2026 - REPETAT.semnat.pdf
Criterii de evaluare
- ANUNȚ REPETAT
13.08.26 15:57
202608131551_Documentația Standard 8.1.2026.semnat.pdf
Documentele la ofertă
- Documentația Standard REPETAT
13.08.26 15:57
Комиссия
Prenume
Scripnic Ivan
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1007601010437
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
S.R.L. ARENA FRUCT
Preţul ofertei:
105 035,70 MDL
Statut:
Învingător
Decizia de atribuire nr. 9.2026 COP din 26.08.2026
26.08.26 16:39
Motivul: Decizia de atribuire nr. 9.2026 COP din 26.08.2026
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
3.certificate legume.signed.pdf
3.certificate legume.signed.pdf
ID: 0ccb4fe6-5b80-4445-94b9-c1101d3f1591
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:55
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
10.dovada inregistrarii persoanei juridice.signed.pdf
10.dovada inregistrarii persoanei juridice.signed.pdf
ID: 28cb3ff9-259c-43e0-96aa-b4ea4546b43e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
11. situațiile financiare 2025 declaration-27299839 (1).signed.pdf
11. situațiile financiare 2025 declaration-27299839 (1).signed.pdf
ID: 2a06df65-31b4-4415-889d-453e7548c73c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
14.autorizatia auto 2026.signed.pdf
14.autorizatia auto 2026.signed.pdf
ID: 4107f797-c977-4f76-be12-1252822225f8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
6.certificat privind lipsa restantelor - 1309171.signed.pdf
6.certificat privind lipsa restantelor - 1309171.signed.pdf
ID: 4287d961-2e5d-4845-9824-a0a1efd6d3ff
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
18.utilajul-si-echipamentul-1.signed.pdf
18.utilajul-si-echipamentul-1.signed.pdf
ID: 4a457485-40db-4022-bd41-8077b1214b69
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
4.certificat instruire+medical.signed (1).signed.pdf
4.certificat instruire+medical.signed (1).signed.pdf
ID: 552e0fbd-c815-4924-b5e1-d236e6d42fe4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:54
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
8.certificat de atribuire a contului bancar.signed.pdf
8.certificat de atribuire a contului bancar.signed.pdf
ID: 623edbb1-ba61-42af-a81b-5dae50e6d634
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
16.informatii generale (1).signed.pdf
16.informatii generale (1).signed.pdf
ID: 726a0c63-d3cc-4b87-89fd-8b66dca0e60d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:54
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
13.fisa medicala 2026.signed.pdf
13.fisa medicala 2026.signed.pdf
ID: 904b96f7-a715-402f-bf0c-54c5badf1804
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:55
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
5.castraveti murati.signed.pdf
5.castraveti murati.signed.pdf
ID: a768a149-a9fa-4cdd-9b8d-c71b97e1b820
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
7.certificat inregistrare ansa 2026.signed.pdf
7.certificat inregistrare ansa 2026.signed.pdf
ID: ac7c5c60-78d6-47f2-bc59-b86c01108807
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
15.contract cu laboratorul.signed.pdf
15.contract cu laboratorul.signed.pdf
ID: be7c2b8f-eb19-4315-b101-1bc5cf616489
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
19.personalul-de-specialitate.signed.pdf
19.personalul-de-specialitate.signed.pdf
ID: c779876e-6b1d-4360-a164-86cf25c18fe4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:52
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:57
2
Denumirea participantului:
Delmix Prim SRL
Preţul ofertei:
106 135,60 MDL
Statut:
Anulat
Examinarea setului de documente
26.08.26 15:58
Motivul: Examinarea setului de documente
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
specificatii tehnice (1).semnat (83).pdf
specificatii tehnice (1).semnat (83).pdf
ID: 50b7a2f9-84cb-416c-9eeb-6e9979142da8
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:11
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
contract cu laboratorul0001.semnat (1).pdf
contract cu laboratorul0001.semnat (1).pdf
ID: 5bb8b5ce-6c2d-42f9-b764-721b8d7fb0f9
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:14
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
declaratie anexa 12 experienta minim 3 ani lista contracte.semnat.pdf
declaratie anexa 12 experienta minim 3 ani lista contracte.semnat.pdf
ID: 612112b1-5866-4726-9656-e2db74e69b8c
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
declaratie proprie raspundere privind normele ambalajelor.semnat (2).pdf
declaratie proprie raspundere privind normele ambalajelor.semnat (2).pdf
ID: 63260d41-e29f-4e24-a9f6-d0d52d2b217a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
declaratie privind asigurarea angajatilor calificați.semnat.pdf
declaratie privind asigurarea angajatilor calificați.semnat.pdf
ID: 65e9b3ad-2451-4bc7-89dc-a333968d2cf1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
declaratie privind asigurarea livrarii.semnat.pdf
declaratie privind asigurarea livrarii.semnat.pdf
ID: 74c67a1e-1ed3-451d-90ff-e70a10aab19b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
declaratie privind unitati transport.semnat.pdf
declaratie privind unitati transport.semnat.pdf
ID: 9f1a6bf4-3679-499e-be56-4e4fd40e8c51
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:13
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
situatii financiare 2025.semnat.pdf
situatii financiare 2025.semnat.pdf
ID: c0edcc60-44f3-4133-bbbb-9bc0af0f116f
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:13
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
duae (3).semnat - 2026-08-24t091046.330.pdf
duae (3).semnat - 2026-08-24t091046.330.pdf
ID: d0057b01-3819-4495-9bc7-eb55a22e325f
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:11
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:13
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
specificatii de pret.semnat - 2026-08-24t091046.382.pdf
specificatii de pret.semnat - 2026-08-24t091046.382.pdf
ID: d8bd24db-71e4-4f17-a890-0668b758c3de
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:11
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
authsanitaryveterinarytransport_vfp679.semnat — копия.pdf
authsanitaryveterinarytransport_vfp679.semnat — копия.pdf
ID: e5021437-f594-42fb-a58c-d43a768b3f6e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:14
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
authsanitaryveterinarytransport_iic882.semnat.pdf
authsanitaryveterinarytransport_iic882.semnat.pdf
ID: f52dbdd0-e2fb-4e6b-ae32-0c7eec99c3cc
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:14
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
declaratie dotari specifice anexa 13.semnat.pdf
declaratie dotari specifice anexa 13.semnat.pdf
ID: ff55aeaf-7561-4cff-8cc6-66c84a404d0d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
varza noua (2).semnat (1).pdf
varza noua (2).semnat (1).pdf
ID: 3e436706-bd3a-493f-9757-e15073da8168
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
brocoli-conopida-varza pekin-radacina telina.pdf
brocoli-conopida-varza pekin-radacina telina.pdf
ID: d1d6b86d-738d-4aa5-945c-d8b23eaf2b27
Documente de calificare
Data încărcării:
24.08.26 09:25
Data deschiderii:
26.08.26 15:58
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK