Selectaţi tipul procedurii
1
Perioada de actualizare
de la
13.08.2026 14:15
până la 20.08.2026 08:41
până la 20.08.2026 08:41
2
Propunerea ofertelor
de la
20.08.2026 08:41
până la 23.08.2026 08:41
până la 23.08.2026 08:41
3
Licitaţie
de la
24.08.2026 15:00
până la 24.08.2026 15:09
până la 24.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Evaluare
Valoarea estimată fără TVA
383 800 MDL
Perioada clarificărilor:
13 aug 2026, 14:15 - 20 aug 2026, 8:41
Perioada de depunere a ofertelor:
20 aug 2026, 8:41 - 23 aug 2026, 8:41
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Imposibil de abonat
în perioada Evaluare
Закупка щебня с доставкой с.Баурчи
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
6111, МОЛДОВА, АТО Гагаузия, с.Баурчи (АТО Гагаузия), Lenin 107a
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
13 aug 2026, 14:15
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 8:41
Achizitii.md ID
21666653
MTender ID
CPV
14200000-3 - Песок и глина
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Documentele procedurii de achiziție
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
Istoricul documentului
-
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
ID: b4cf1707-d6aa-48fd-9f87-567838266189
Documentele la ofertă
-
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
ID: b4cf1707-d6aa-48fd-9f87-567838266189
Documentele la ofertă
-
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
anunt щебень с доставкой 2026.подписан.pdf
ID: b4cf1707-d6aa-48fd-9f87-567838266189
Documentele la ofertă
Documentele la ofertă
«В связи с технической опечаткой, фракцию мелузы для выравнивания дорог читать как 0–32 мм».
18.08.26 08:41
Data:
17 aug 2026, 14:06
Subiectul întrebării:
clarificari
Întrebare:
fr 0-10 mm moluza nu exista, rugam sa indicati fr conform SN ...
Răspuns (18 aug 2026, 08:16):
Щебеночно-песчаная смесь для дорожного строительства, фракция 0–20 мм
Data:
18 aug 2026, 08:32
Subiectul întrebării:
Щебеночно-песчаная смесь для дорожного строительства, фракция 0–20 мм
Întrebare:
conform standartelor SN.... piatra este clasificata dupa urmatoarele fractii:
4-8 mm
8-16 mm
16-32 mm
32-63 mm
amestec optimal :
0-32 mm
0-63 mm
savura :
0-4 mm
0-8 mm
la care din ele sa refera licitatia dvs ?
Răspuns (18 aug 2026, 08:39):
Учитывая цель закупки — профилирование, выравнивание и ремонт местных дорог — закупаемый материал относится к категории: Оптимальная смесь, фракция 0–32 мм (известняковая щебеночно-песчаная смесь для дорожных работ).Данная смесь полностью соответствует техническим требованиям для стабилизации и уплотнения дорожного полотна в населенном пункте. Благодарим за сотрудничество и приглашаем к подаче оферты.
Data:
19 aug 2026, 09:52
Subiectul întrebării:
clarificari
Întrebare:
pct 15 subpct 10 din anuntul de participare - Oferta Formular F3.1 - Anexa 11 , sint 2 documete diferite, la care va referiti ? pe care le anexam ?
Răspuns (20 aug 2026, 08:23):
Formularul ofertei F 3.1
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK