Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21666314
Statut
Achiziţia nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA
524 841 MDL
Perioada clarificărilor:
13 aug 2026, 8:59 - 21 aug 2026, 10:09
Perioada de depunere a ofertelor:
21 aug 2026, 10:09 - 27 aug 2026, 12:09
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-4572, MOLDOVA, Dubăsari, s.Coşniţa, str. Pacii, nr. 51
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Grigoras Alexandru
Telefonul de contact
068885354, 024844236
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
13 aug 2026, 8:59
Data ultimilor modificări
27 aug 2026, 12:09
Achizitii.md ID
21666314
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Buget: 524841.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Data:
17 aug 2026, 14:21
Subiectul întrebării:
garantie
Întrebare:
drum varianta alba maxim termen de garantie 1 an, modificati va rog din 5 ai intrun 1 an, structura drumului nu ne permite a garanta mai mult de 1 an
Răspuns (18 aug 2026, 08:56):
Vă mulțumim pentru solicitare.
Referitor la propunerea de modificare a termenului de garanție pentru lucrările de reparație a drumului din variantă albă, de la 5 ani la 1 an, menționăm că cerința privind termenul de garanție stabilită în documentația de atribuire rămâne neschimbată.
Termenul de garanție solicitat de Autoritatea Contractantă este stabilit pentru asigurarea calității și durabilității lucrărilor executate și se aplică în mod egal tuturor operatorilor economici participanți.
Data:
17 aug 2026, 14:26
Subiectul întrebării:
clarificari
Întrebare:
stimata AC la ce bun aveti nevoie de bani lichizi in valoare de 1 mln, daca valoarea estimativa este 520 mii ? anulati va rog
Răspuns (18 aug 2026, 08:49):
Buna ziua, va multumim pentru intrebare. Valoarea de 1 000 000 lei nu constituie suma care urmează a fi achitată în cadrul contractului, ci reprezintă nivelul capacității financiare solicitate operatorului economic pentru executarea corespunzătoare a lucrărilor.
Data:
17 aug 2026, 14:27
Subiectul întrebării:
clarificari
Întrebare:
din ianuarie 2025 dirigintii de santier, au trecut in respoinsabil tehnici, si trebuie sa fie atestati in domenciul constructiilor rutiere, dar nu civile, multumim
Răspuns (18 aug 2026, 08:49):
Va fi modificat
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK