Achiziţie publică
21666238
Lotul nr.2 Climatizator pentru Centru Multifuncțional din or. Nisporeni
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 16:25
până la 17.08.2026 15:00
până la 17.08.2026 15:00
2
Propunerea ofertelor
de la 17.08.2026 15:00
până la 20.08.2026 15:30
până la 20.08.2026 15:30
3
Licitaţie
21.08.2026 15:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
9 500 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 16:25 - 17 aug 2026, 15:00
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 15:00 - 20 aug 2026, 15:30
Începutul licitației:
21 aug 2026, 15:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Tip climatizor: de tip split, cu invertor
Caracteristici:
Putere frigorifică: 12000 BTU/h
Agent frigorific: R32 sau R410A
Moduri de operare: răcire/încălzire
Temperatura funcționare (răcire) 0...+50°C
Temperatura funcționare (încălzire)
-20...+25°C
Cerințe pentru serviciile de montare:
- montarea blocul interior pe perete la înălțimea de maxim 2,5 m;
- montarea blocului exterior pe fațada clădirii cu un nivel, la înălțimea nivelului blocurilor exterioare existente pe fațadă;
- lungimea comunicațiilor între blocuri de minim 3 m;
- comunicațiile între blocuri vor fi montate în cablu-canal de culoare albă,
- conectarea climatizorului la sursa de energie electrică se va efectua la panoul electric existent, prin intermediul unui întrerupător automat;
- căile de evacuare a condensului vor fi în exterior.
Termenul de garanție: 24 de luni din data punerii în funcțiune a bunurilor
Caracteristici:
Putere frigorifică: 12000 BTU/h
Agent frigorific: R32 sau R410A
Moduri de operare: răcire/încălzire
Temperatura funcționare (răcire) 0...+50°C
Temperatura funcționare (încălzire)
-20...+25°C
Cerințe pentru serviciile de montare:
- montarea blocul interior pe perete la înălțimea de maxim 2,5 m;
- montarea blocului exterior pe fațada clădirii cu un nivel, la înălțimea nivelului blocurilor exterioare existente pe fațadă;
- lungimea comunicațiilor între blocuri de minim 3 m;
- comunicațiile între blocuri vor fi montate în cablu-canal de culoare albă,
- conectarea climatizorului la sursa de energie electrică se va efectua la panoul electric existent, prin intermediul unui întrerupător automat;
- căile de evacuare a condensului vor fi în exterior.
Termenul de garanție: 24 de luni din data punerii în funcțiune a bunurilor
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Natalia Postolachi
Telefonul de contact
022-50-4833
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 16:04
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 16:25
Valoarea estimată (fără TVA)
9 500 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
95 MDL
Achizitii.md ID
21666238
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Puskin, 42
Durata contractului
14 sept 2026 16:19 - 30 dec 2026 16:19
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Lotul nr.2 Climatizator pentru Centru Multifuncțional din or. Nisporeni
CPV: 42512000-8 - Instalaţii de climatizare
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
Documentele la ofertă
Declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
12.08.26 16:25
Anunt de participare.signed.pdf
Anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
Anunt de participare.signed.pdf
12.08.26 16:25
Anexe la documentatia standard.signed.pdf
Anexe la documentatia standard.signed.pdf
Documentele la ofertă
Anexe la documentatia standard.signed.pdf
12.08.26 16:25
Declaratia beneficiarilor efectivi.docx
Documentele la ofertă
Declaratia beneficiarilor efectivi.docx
12.08.26 16:25
Anexa nr. 24 - Modelul contractului .signed.pdf
Anexa nr. 24 - Modelul contractului .signed.pdf
Documentele la ofertă
Anexa nr. 24 - Modelul contractului .signed.pdf
12.08.26 16:25
Anexe la documentatia standard .docx
Documentele la ofertă
Anexe la documentatia standard .docx
12.08.26 16:25
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
VICAVIT COM
Preţul ofertei:
11 200 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
1. DUAE ASP.signed.pdf
ID: 0170019b-ddc9-4d0f-a1c2-5b8ad6e22d51
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:30
6.1 CERTIFICATE CONFORMITATE conditionere BASIC ANDE.signed.pdf
ID: 370aab39-5a7a-4810-b42e-3e05cbc2f61f
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:30
4.5 anexa 7-8 ASP...signed.signed.pdf
ID: 62af5cd8-5ba3-440a-b3e4-2657db6ae243
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:30
6. MANUAL UTILIZARE+BRPSURA CONDITIONERE ANDE.signed.pdf
ID: 7ee0914d-d751-47f8-9f19-6e61e47697e2
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:30
7. certif inregistrare+extras registru VICAVIT COM SRL.signed.pdf
ID: fa81a265-8582-4668-8ad1-617c9c94bd6f
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:30
2.3 anexa 22-23.signed.signed.pdf
ID: d5c0ce90-9f16-4a89-895e-fde449c58ec5
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:37
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK