1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 16:11
până la 24.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 24.08.2026 09:00
până la 02.09.2026 09:30
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 225 000 MDL
Perioada clarificărilor: 12 aug 2026, 16:11 - 24 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor: 24 aug 2026, 9:00 - 2 sept 2026, 9:30
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Mașină de spălat pardoseli condusă manual, cu acumulator de tip Mop
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2026, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Dacia, 80/3
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Vitalie Rusnac
Telefonul de contact
79930486
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 15:51
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 16:11
Valoarea estimată (fără TVA)
225 000 MDL
Achizitii.md ID
21666220
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2026, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Dacia, 80/3
Durata contractului
18 sept 2026 16:09 - 31 dec 2026 16:09
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Mașină de spălat pardoseli condusă manual, cu acumulator de tip Mop CPV: 42900000-5 - Diverse utilaje de uz general şi special
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini pdf caiet de sarcini pdf
Documentele la ofertă
caiet de sarcini
12.08.26 16:11
specificații de preț anexa 23.docx
Documentele la ofertă
specificații de preț anexa 23
12.08.26 16:11
declarație anexa 5.docx
Documentele la ofertă
declarație anexa 5
12.08.26 16:11
declarație privind valabilitatea oferte.docx
Documentele la ofertă
declarație privind valabilitatea oferte
12.08.26 16:11
cerere de participare anexa 7.docx
Documentele la ofertă
cerere de participare anexa 7
12.08.26 16:11
anunț de participare.pdf anunț de participare.pdf
Documentele la ofertă
anunț de participare
12.08.26 16:11
specificații tehnice anexa 22.docx
Documentele la ofertă
specificații tehnice anexa 22
12.08.26 16:11
garanție de ofertă anexa 9.docx
Documentele la ofertă
garanție de ofertă anexa 9
12.08.26 16:11
garanția de bună execuție anexa 10.docx
Documentele la ofertă
garanția de bună execuție anexa 10
12.08.26 16:11
Documentele lotului
anunț de participare.pdf
anunț de participare
12.08.26 16:11
specificații tehnice anexa 22.docx
specificații tehnice anexa 22
12.08.26 16:11
specificații de preț anexa 23.docx
specificații de preț anexa 23
12.08.26 16:11
caiet de sarcini.pdf
caiet de sarcini
12.08.26 16:11

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

ÎM KARCHER SRL

Preţul ofertei: 210 636,68 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

TECHNO CLEAN UP

Preţul ofertei: 220 000 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări